niedziela, 15 maja 2016

Osteoporoza - wapno - zmiany mózgowe Nie daj się ogłupiać

Prawo Parkinsona mówi, że każda administracja zawsze znajdzie uzasadnienie swojego istnienia. Jednym z takich dowodów istnienia administracji WHO jest wymyślanie nowych chorób. I tak, w 1992 roku wymyślili chorobę zwaną OSTEOPENIĄ, czyli zmniejszoną gęstość kości.
Oczywiście musiano w ogóle zmienić definicję choroby, ponieważ osteopenia jest to tylko zmniejszona gęstość kości, bez objawów klinicznych. Jest to sprzeczne z poprzednią definicją, która mówiła, że muszą być objawy kliniczne, czyli subiektywne.
Jeżeli zmniejszona, to w stosunku do czego? Musiano przyjąć jakąś normę. Mądrzy inaczej wpadli na pomysł przyjęcia, jako normy gęstości kości kobiet w wieku 30 lat. Dlaczego akurat w wieku 30 lat? Ponieważ tak się komuś spodobało. Lubił 30-latki, dojrzałe.
Przyjęto więc, że dwa odchylenia standardowe to jest norma gęstości kości. Innymi słowy, już w założeniu przyjęto, że 16 % kobiet w wieku 30 lat choruje na osteopenię i tyle samo na osteoporozę, czyli ma gęstość większą, aniżeli normalna.
Generalnie problem nie dotyczył kości, ale aparatów rentgenowskich. Wychodziła na jaw prawda, że one szkodzą i powodują raka. Dawka dopuszczalna w zdjęciach małoobrazkowych była 10 razy większa, aniżeli podczas wykonywania dużych zdjęć klatki piersiowej. Jak wystąpiliśmy z wnioskiem do Ministerstwa po 1990 roku o skasowanie obowiązku zdjęć małoobrazkowych klatki piersiowej, jako nie tylko zbędnych, ale i szkodliwych, to Ministerstwo nie wiadomo dlaczego zwane Zdrowia odpowiedziało, że to niemożliwe, ponieważ w firmie Foton produkcja filmów do wykonywania zdjęć małoobrazkowych stanowi 30 % produkcji i zakład by zbankrutował. Czyli lepiej narażać ludzi.
Nic pod tym względem się nie zmieniło, ponieważ obecnie onkolodzy szastają tomografią komputerową, a to jest także zwykły rentgen i dawka dopuszczalna w czasie jednego badania przekracza dawkę 5-letnią. A znam chorych, którym bezmyślnie wykonywano 3-4 badania rocznie. Zdecydowana większość kierujących na te badania nie zna dopuszczalnych limitów. Wiem to na pewno, ponieważ jak w 1994 roku pisaliśmy pierwszy w Polsce podręcznik EKOTOKSYKOLOGII, to recenzenci byli zaskoczeni tymi danymi.
J. Namiestnik, J. Jaśkowski „Ekotoksykologia” Gdańsk 1995.
Skoro uznano już za normę gęstość kości 30-letnich kobiet, to te, które miały większą gęstość, zaliczono do grupy osteoporozy i w 1994 dekretem ustanowiono taką chorobę.
Wiadomo, że pojęcie osteopenia i osteoporoza nikomu nic nie mówi. Ale od czego mamy użytecznych troli i granty? Powstała cała masa publikacji pseudomedycznych, wykazująca związek pomiędzy gęstością, a złamaniami kości. Złamanie to już jest pojęcie zdefiniowane i każdy wie, jak to boli po złamaniu.
Że gęstość nie ma nic wspólnego ze złamaniami wyjaśnić można na prostych przykładach. Wiadomo, że gęstość szkła jest dużo większa aniżeli gęstość drewna. Ale szkło po upadku pęka, a drewno nie.

Są bowiem dwa procesy w fizyce: ściskanie i rozciąganie. Likwidacja biofizyki na Akademiach Medycznych, przemianowanych na uniwersytety wbrew definicji pojęcia uniwersytet, a przypomnę w okresie 40 lat zmniejszono o 500% czas edukacji z biofizyki, spowodowała, że zdecydowana większość ortopedów nie ma odpowiedniego przygotowania z fizyki i wykonuje procedury opracowane w koncernach farmakologicznych.
Efekt jest taki, że bezmyślnie i wbrew prawom fizyki operuje się masę kończyn. Prace porównawcze udowodniły, że takie same wyniki uzyskuje się w leczeniu osteopatycznym, ale bez powikłań pooperacyjnych. To samo dotyczy dolegliwości kręgosłupowych, gdzie masowo i obecnie bezmyślnie wstrzykuje się cement, nie znając odległych skutków tych zabiegów.
Żadna klinika ortopedyczna nie publikuje wyników swoich operacji. Ale operacje są 100 razy droższe, aniżeli leczenie zachowawcze. Poza tym, pomimo, że osteopatia jest znana od ponad 100 lat i to właśnie w Anglii są najstarsze uczelnie, a Polacy tak ochoczo do Anglii na zmywaki jeżdżą, to w Polsce nie ma ani jednej takiej szkoły.
I jak zwykle, najciekawsze na końcu.
Wysoka gęstość kości, tak preferowana przez ortopedów, czy reumatologów, koreluje ze wzrostem o 300%zachorowania na raka piersi, tego złośliwego.
Czyli ortopedzi biorą udział w produkcji o wiele groźniejszej choroby, jaką jest rak piersi. Dlatego właśnie wprowadzono wąskie specjalizacje. Dziel i rządź!
Journal of Mereican Medical Asociation 1996 - Kobiety z gęstością mineralną kości powyżej 25 percentyla zapadają na raka piersi 2.5 razy częściej, aniżeli kobiety poniżej 25 percentyla.
Journal of Nutrition 1997 - Kobiety po menopauzie w najwyższym kwartylu gęstości kości śródręcza majązwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi. Nawet po uwzględnieniu wszystkich innych zmiennych.
America Journal of Epidemiology - Kobiety mające najwyższą gęstość kości zapadają na raka piersi 3.41 razy częściej w porównaniu do kobiet o niskiej gęstości.
Journal of national Cancer Institute 2011 - Kobiety starsze o wysokiej gęstości mineralnej kości mają 2.7 razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi, aniżeli kobiety w tym samym wieku o niskiej gęstości mineralnej. Dotyczy to nowotworów, szczególnie złośliwych.
EUROPEN JOURNAL OD EPIDEMIOLOGY - Kobiety z najwyższą gęstością mineralną kości BMD są odpowiednio 2.2 [pomiar w trójkącie] oraz 3.3 [pomiar kości udowej] bardziej narażone na raka piersi, w porównaniu z kobietami o najniższym BMD.
Teraz zastanów się Dobry Człowieku. Na pierwszym miejscu umieralności są choroby serca, potem nowotwory, a śmierć z powodu niskiej, czy wysokiej gęstości kości nie mieści się nawet w pierwszej dziesiątce przyczyn zgonów. 
Wszelkiej maści ortopedzi czy lekarze rodzinni zalecają jako konieczne przyjmowanie suplementów wapnia. Badania wykazały jednak że przyjmowanie wapnia nawet w niskich dawkach związane jest z uszkodzeniem mózgu. Uszkodzenia są większy przy braku witaminy K-2 i magnezu. Uszkodzenia mózgu w badaniu MRI widoczne są w postaci jasnych punktów spowodowane brakiem przepływu krwi [czyli niedokrwieniem]i objawiające sie uszkodzeniami neurologicznymi.
Objawami widocznymi dla chorych są depresje, zaburzenia poznawcze, demencja, udary mózgu, zmniejszanie sprawności fizycznej, złamania szyjki kości udowej. Badania sekcyjne zmarłych ludzi udowadniają, że są one spowodowane niedokrwieniem wymienionych obszarów [zmiany powyżej 3 mm]
Badania objęły 227 osób powyżej 60 roku życia. Wyniki są następujące:
1. Większe zmiany chorobowe występowały wśród osób pobierających suplementację wapnia.
2. Wpływ pobieranego wapnia był podobny do zmian spowodowanych nadciśnieniem.
3. Badania wykazały, że wielkość i rozległość zmian nie zależała od ilości spożywanego wapnia. U osób starszych nawet minimalne dawki powodowały większe uszkodzenia.
4.Nawet po uwzględnieniu wieku, płci, rasy, depresji, nadciśnienia i innych czynników związek uszkodzeń z przyjmowanym wapniem był silny.
5. Udary niedokrwienne mózgu były ściśle związane z przyjmowaniem wapnia.

Reasumując brak jakichkolwiek medycznych przesłanek do przyjmowania wapnia. Oczywiście Pan Bóg zrobił ludziom wielki „kawał” i zostawił wolną wolę. Możesz więc wybierać i słuchać reklam konsumując tabletki z wapnem pracując na udar lub żyć spokojnie. Wolna Wola.
dr J. Jaśkowski

„Co się stało z naukowcami, że pozwalają sobą rządzić jak stadem baranów.”
„Fluor jest rakotwórczy w dowolnym stężeniu” dr R. Karton Agencja Ochrony Środowiska 1998 r. 

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17999&Itemid=119
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17781&Itemid=119
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/oglupiania_lekarzy_ciag,p988839782
http://educodomi.blog.pl/2014/09/16/osteoporoza-oglupiania-lekarzy-ciag-dalszy/
http://www.polishclub.org/2014/09/17/dr-jerzy-jaskowski-jak-dla-zysku-starzenie-przeksztalcono-w-chorobe/
http://nwonews.pl/artykul,2005,dr-jerzy-jaskowski-wyroby-podobne
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16704&Itemid=119
http://www.ziemiamielecka.pl/?p=19862
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/myslace-mamy-2015-11
http://www.polishclub.org/2014/05/07/dr-jerzy-jaskowski-medycyna-naturalna-z-czym-to-sie-je-i-dlaczego-czesc-i/
http://www.polishclub.org/2016/01/15/dr-jerzy-jaskowski-jezeli-chcesz-miec-zdrowe-dzieci-wnuki-przeczytaj/

Gdańsk 12.05.2016 r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz