wtorek, 10 maja 2016

Leczenie Naftą

Jako środek ropo-pochodny nafta lecznicza ma bardzo silne działanie antybakteryjne. Podobne środki (np. terpentynę) stosowano już w starożytności.
Picie nafty często poleca się dla dolegliwości związanych z krwią. Nafta ma oczyszczać krew z toksyn i rozrzedzać krew, co może pomagać np. w przypadku nadciśnienia tętniczego. Gęsta krew sprzyja pojawianiu się wielu chorób.
Na przestrzeni lat pojawiało się wiele głosów polecających naftę na choroby nowotworowe. Bardzo często wspomina się o wpływie nafty leczniczej na wegetatywny układ nerwowy, oddechowy, pokarmowy, moczowy oraz skórę. Picie nafty pomocne jest przy nieżytach błon śluzowych układu oddechowego oraz pokarmowego.

Leczenie Naftą – Książka Małachowa.
Nafta jest złożoną mieszanką związków organicznych. Przede wszystkim składa się z dużej ilości węgla  82-87%. Węgiel występuje w niej w formie: 1. parafiny. 2. nafty, 3. aromatów. Aby wyjaśnić to prościej dodam, że w nafcie znajdują się pierścienie i wiązania molekuł węglowodanów, które składają się z 5-31 atomów węgla!
Wyobraźcie sobie, w jak wiele różnych reakcji mogą wchodzić tego typu związki węgla. Ponadto w nafcie znajdują się organiczne związki tlenu, fenoli i kwasów. Dla wyjaśnienia: fenol jest kwasem karbolowym C6H5OH - jest to najsilniejszy antyseptyk! W skład nafty wchodzą też związ­ki siarkowe i azotowe. Związki siarki, jak wiadomo, hamują rozwój bakterii i są stosowane w medycynie, jako środek zwalczający różne mikroorganizmy. Związki azotu w formie amoniaku zwiększają aktywność fermentów powstrzymujących i niszczących infekcje. Niektórzy lekarze stosują preparaty na bazie amoniaku przy zwalczaniu raka. Mówiąc o leczniczych właściwościach nafty należy uwzględnić nie tylko skład chemiczny, ale także: wiek nafty, zestaw substancji, z którymi nafta miała styczność w złożach (rudy, woda, gazy), warunki fizyczne w złożach naftowych - temperatura, okres zalegania, oddziaływanie pól magnetycznych i innych sił energetycznych pochodzących z wnętrza ziemi, wpływ mikroorganizmów. Jak i z czego powstała nafta nie wie nikt. Można jednak stwierdzić jednoznacznie, że jest produktem powstałym w wyniku oddziaływania planetarnego i zalegania na różnych głębokościach powierzchni ziemi od kilkuset metrów do kilku kilometrów. Można rzec, że jest to skondensowana siła i produkt Ziemi. Z nafty wytwarza się setki produktów: paliwa, preparaty medyczne, produkty niezbędne w przemyśle kosmetycznym, kauczuku, tworzyw sztucznych, tłuszczów, kwasów itd. W celach leczniczych nafta wykorzystywana jest od dawna. Rzymscy medycy wyrabiali z niej maści, które były wykorzystywane przez wszystkich słynnych lekarzy starożytności i średniowiecza. Jest stosowana, jako środek leczniczy także w obecnych czasach. Zacytuję poniżej fragment z „Wielkiej encyklopedii medycyny" wydanej w latach 50-tych XX wieku: Oczyszczona, rafinowana nafta (OL. Petraerecifiatum) to przezroczysty, bezbarwny płyn o charakterystycznym zapachu, otrzymywany ze świeżej nafty włoskiej. Różni się on od zwykłej nafty brakiem substancji smolistych. Była stosowana wewnętrznie, jako środek przeciw glistom, a także przy biegunkach, skurczach i stosuje, jako środek wzmacniający włosy. Olej gabianowy to nafta wydobywana w Gabien we Francji. Preparat sprzedawany jest w kapsułkach, wymieszany z ekstraktem owocowym, wykorzystywany przy bronchicie, chorobach laryngologicznych, astmie bronchitowej i innych chorobach dróg oddechowych.
Nas będą interesować przede wszystkim produkty z nafty destylowanej, które posiadają wyraźne właściwości dezynfekujące: kerasin (rosyjskie określenie oczyszczonej nafty), naftalina, benzyna i inne. Nafta destylowana (tylko takiej używa się do celów leczniczych) jest mieszanką węglowodorów. Wyróżnia się następujące typy nafty: lotnicza, oświetleniowa (poddawana jest dodatkowemu oczyszczaniu w celu obniżenia zawartości substancji smolistych i kwasów naftowych), do celów technicznych, rozpuszczalniki (poddawane dodatkowo dearomatyzacji).

W medycynie ludowej stosuje się dwa rodzaje nafty lotniczą i oświetleniową.

W celach leczniczych stosowana jest zarówno wewnętrznie jak zewnętrznie. Mechanizm działania przy stosowaniu wewnętrznym. Dawki przy stosowaniu wewnętrznym wahają się od kilku kropli do l łyżki. Dzięki temu, że destylowana nafta jest bardzo rozcieńczonym płynem, bardzo szybko wchłaniana jest przez błonę śluzową jamy ustnej, przewodu pokarmowego, żołądka i jelit wprost do kanału tylnego. Może także przenikać do wszelkiego rodzaju przetok i poruszać się dzięki nim ku górze do trzustki, woreczka żółciowego i wątroby. Dzięki właściwościom rozszczepiającym może ona rozkładać złogi cholesterolowe i tłuszczowe, umożliwiając w ten sposób oczyszczenie przetok i ścianek jelita. Ma jednak głównie właściwości bakteriobójcze, dezynfekuje każdą powierzchnię po pokryciu jej cienką warstwą. Na tym polega jej wspaniałe działanie przeciw grzybom, mikrobom, bakteriom pasożytniczym jamy ustnej, migdałów, przewodu pokarmowego, jelit. Większe pasożyty, przytwierdzone do ścianek jelita nie wytrzymują obecności nafty, odklejają się i uciekają kierując się w dół, mniejsze po prostu w niej giną.

Nafta wchłonięta przez krew i limfę działa zabójczo na znajdujące się tam mikro pasożyty. Struktura przestrzenna znajdujących się w nafcie węglowodorów umożliwia wiązanie różnego rodzaju zanieczyszczeń krwi i limfy. Jako rozpuszczalnik związków organicznych rozkłada skrzepy i zatory w naczyniach krwionośnych i właśnie dzięki temu umożliwia leczenie wielu chorób, w tym także Systematyczne stosowanie destylowanej nafty przez dłuższy czas powoduje, że stopniowo przenika ona wszystkie tkanki organizmu. Zostaje wchłonięta przez gruczoły, tkanki, narządy, które w łagodny sposób dezynfekuje i rozluźnia. Poprawia pracę wątroby, normalizuje wypróżnianie, rozkłada niepotrzebne i szkodliwe substancje odkładające się w ciele, rozrzedza zbyt gęste płyny. W rezultacie u mężczyzn zaczyna normalnie funkcjonować prostata, galaretowata sperma odzyskuje swa naturalną płynność. Poprawia się cykl menstruacyjny u kobiet znaczenie odporność organizmu. Ogólnie rzecz biorąc, wymienione właściwości pozwalają szybko wyleczyć tak groźne choroby jak rak z przerzutami, gruźlica, paraliż, tężec i wiele innych. Poniżej przytoczę szereg interesujących materiałów opisujących sposoby stosowania destylowanej nafty w celach leczniczych i profilaktycznych.
Metody leczenia naftą
Paula Gerneur z Austrii uważa, że nafta leczy choroby hematologiczne. Za pomocą proponowanej przez siebie metody stosowania nafty wyleczyła ponad 20 000 chorych i otrzymała certyfikaty w wielu krajach. Sama Paula poważnie cierpiała z powodu raka jelita z przerzutami. W trakcie choroby i leczenia schudła 14 kg. Podczas operacji \ usunięto jej 75 cm jelita. Na drugą operację ratującą życie było zbyt późno. Nastąpił paraliż. Wypisano ją, jako nieuleczalnie chorą. Lekarze przewidywali, że przeżyje najwyżej 2 doby. Paula leżała w domu sparaliżowana i przypomniała sobie opowieść żołnierza, który mówił, że w Jugosławii miejscowi ludzie stosowali przy licznych dolegliwościach naftę  pijąc ją i nacierając się nią. Postanowiła spróbować wyleczyć się destylowaną naftą. Naj­pierw wypiła jedną łyżkę w ciągu godziny poczuła poprawę samopoczucia, ból stał się łagodniejszy, zaczęły pracować niektóre sparaliżowane części ciała. Po trzech dniach wstała i wkrótce mogła jeść nie wymiotując. Po sześciu tygodniach stosowania nafty poczuła silny głód. Pojawił się apetyt na warzywa, owoce, mięso i zaczęła szybko przybierać na wadze. Po jakimś czasie odzyskała poprzednią wagę. Od tej pory Paula nie bała się już strasznej choroby, na którą nie było żadnego lekarstwa; po prostu o niej zapomniała wyszła za mąż, urodziła syna, za jakiś czas była nawet dawcą krwi. Później ratowała ludzi z opresji, kiedy nie pomagały już żadne lekarstwa.  Paula Gerneur nie skupia się na przyczynach powstawania chorób onkologicznych, twierdzi, że są one wynikiem zmian chorobowych krwi.
Leczenie. P. Gerneur poleca picie tylko rafinowanej nafty, która jej zdaniem pobudza naczynia limfatyczne i leczy krew Uzdrawia także chorych, którym nie może już pomoc operacja czy radioterapia. I, co najważniejsze, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych oprócz - niewielkiego rozwolnienia.

Nafta jest pomocna przy raku z przerzutami, paraliżu dziecięcym, zakażeniu krwi, dolegliwościach prostaty, cukrzycy, astmie, gruźlicy, hemofilii, chorobach wątroby, nerek, jelita, żołądka, serca, trudno gojących się ranach i wrzodach, bólach głowy, anginie, szkarlatynie, grypie, przeziębieniach. Dzięki niej łatwo można pozbyć się pasożytów z wątroby.

Chorym z dolegliwościami ukrytymi Paula radzi stosować naftę 15 kropli wylanych na kostkę cukru przez 6 tygodni.
W celach profilaktycznych (zapobieganie chorobom onkologicznym) należy pić destylowana naftę po l łyżeczce rano i wieczorem z herbatą raz na 12 dni. Można też pić 1-2 krople nafty z przegotowaną wodą, 2-3 razy dziennie podczas jedzenia -Cykl leczenia trwa 6 tygodni. Potem trzeba zrobić analizę krwi. W przyszłości, za ok. 3-6 miesięcy powtórzyć cykl profilaktyczny.


www.zdrowiezroslin.pl

2 komentarze: