czwartek, 22 marca 2018

Niezwykła moc wody z cytryną

Dodajemy ją do deserów, herbat i soków. Jako doskonałe źródło wielu witamin i olejków eterycznych, znalazła również bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Naszym potrawom i napojom dodaje ona orzeźwiającego smaku i niezwykle cennych dla zdrowia składników naturalnych. Cytryna, bez wątpienia, jest jednym z ważniejszych elementów polskiej kuchni. Jednak jej prawdziwą siłę, i zbawienne dla zdrowia działanie, poznamy dopiero przy zaczniemy regularnie sięgać po szklankę wody z cytryną.


Woda z cytryną – zgrabna figura i mniej zmarszczek

Cytryna wspomaga aktywne spalanie tkanki tłuszczowej. Wszystko za sprawą pektyny, która jest odpowiedzialna za zwalczanie uczucia głodu. Dzięki tej jednej niepozornej substancji organizm przez dłuższy czas czuje się pełny. W efekcie, pijąc wodę z cytryną możemy łatwo wyeliminować podjadanie między posiłkami. Cytryna pobudza także przemianę materii – oczyszcza jelita z toksyn oraz zmniejsza wchłanianie cukrów.
Patrzysz na swoją cerę i widzisz masę niedoskonałości – zmiany trądzikowe, zaskórniki, pojawiają się nowe zmarszczki, których wczoraj jeszcze nie było? Regularne picie wody z cytryną zadziała lepiej niż jakikolwiek zabieg kosmetyczny, na który część pan gotowa jest wydać fortunę. Ogromna ilość witaminy C i przeciwutleniacze doskonale korygują trądzik, a także wspomagają produkcję kolagenu. W przeciwieństwie do kosztownych zabiegów, w przypadku cytryny, efekt jest gwarantowany. Witamina C reguluje poziom elastyczności skóry, zmniejsza niedoskonałości i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Działanie antywirusowe i bakteriobójcze
W 100 g cytryny jest nawet do 80 mg witaminy C. Taka ilość sprawia, że regularne wypijanie szklanki wody z cytryną pomaga budować naturalną barierę ochronną organizmu. Dodatkowo zwalcza przeziębienie i łagodzi bóle gardła. Warto tez wspomnieć, że cytryna wspomaga wchłanianie większej ilości żelaza. Jego niedobór zaburza produkcję białych krwinek, co w efekcie mogłoby prowadzić do powstawania różnego typu groźnych infekcji – np. niezwykle bolesnych dolegliwości dróg moczowych.
Woda z cytryną pomaga zachować czystość dróg moczowych. Dzięki temu praktycznie uniemożliwia pozostanie w ustroju bakterii wywołujących uciążliwe infekcje. Ponadto sok z cytryny ma działanie moczopędne. Może zmieniać pH, a to radykalnie utrudnia rozwijanie się bakterii.
Skoro już jesteśmy przy temacie oczyszczania, to nie zapominajmy, że woda z cytryną wypłukuje toksyny z organizmu. W rezultacie spożycia tego typu napoju wątroba pobudzana jest do wytwarzania większej ilości enzymów. Dzięki temu działa znacznie wydajniej i lepiej usuwa toksyny. Sok z cytryny pomaga kontrolować produkcję żółci, tak aby nie doszło do upośledzenia przewodu pokarmowego. Dodatkowo pomaga łagodzić zgagę

Eliminuje kamienie nerkowe
Regularne spożywanie dużej ilości cukrów, przyczynia się do zwiększenia poziomu kwasu moczowego w organizmie. W wyniku tego dochodzi do powstania kamieni nerkowych. Jest to bardzo uciążliwy i bolesny problem, dlatego ważne jest, aby nie dopuścić do powstania kamieni. W jaki sposób? Codzienne wypijanie szklanki wody z cytryną, obniża poziom kwasowości w moczu, a to hamuje tworzenie się kamieni.

Działanie antynowotworowe
Cytryna neutralizuje kwasy, a co za tym idzie pozbawia komórki nowotworowe ich naturalnego środowiska funkcjonowania. Dzięki temu zatrzymuje ich rozwój. Witamina C znalazła zastosowanie w terapiach antynowotworowych. Chorym podaje się duże dawki witaminy C w celu wspomagania terapii. Regularne wypijanie szklanki wody z cytryną zmniejsza więc ryzyko zachorowania na raka.
Warto pamiętać także o tym, że woda z cytryną stanowi idealne nawilżenie dla organizmu. Szklanka wody tego napoju doskonale nawodni organizm. W letni dzień wystarczy zaledwie ok. pół litra wody z cytryną, by zlikwidować deficyt wody w organizmie.

Jeszcze więcej zalet wody z cytryną:
·         Woda z cytryną to przede wszystkim doskonała dawka energii z samego rana, pobudza organizm do działania na najwyższych obrotach. Świetnie zastępuje poranną małą czarną.
·         Woda z cytryną działa także odświeżająco na oddech.
·         Ma wpływ antystresowy, dlatego szczególnie polecana jest studentom, a dodatkowo wpływa także na zwiększenie koncentracji.
Picie wody z cytryną to doskonały pomysł na poprawienie wydajności organizmu. Zwykła woda dla większości osób, jest tylko nudnym dodatkiem do diety. Warto urozmaicić szklankę wody sokiem z połowy cytryny, aby zwykłe nawadnianie organizmu, zamienić w oczyszczanie, regenerację i napędzanie gospodarki organizmu do działania.I go

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz