czwartek, 5 maja 2016

NANOMIEDŹ KOLOIDALNA W MEDYCYNIE

NANOMIEDŹ KOLOIDALNA W MEDYCYNIE
Miedź ma najsilniejsze ze wszystkich nanokoloidów właściwości grzybobójcze. Należy do podstawowych pierwiastków śladowych. Miedź jest jednym ze składników krwi ludzkiej.
Aktywuje enzym niezbędny do budowy erytrocytów, przez co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego. Miedź konieczna jest do absorpcji i metabolizmu żelaza oraz odgrywa bardzo istotną rolę przy utlenianiu witaminy C. Poprzez syntezę dopaminy wpływa na rozwój układu nerwowego, a poprzez syntezę kolagenu i elastyny - na regenerację tkanki łącznej. Miedź może być stosowana przede wszystkim, jako skuteczny środek antygrzybiczny.
NANOMIEDŹ W MEDYCYNIE
Miedź bierze udział w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, działa jak katalizator. Żelazo nie może bez miedzi wbudowywać się w cząstki hemoglobiny. Niedobór miedzi i żelaza prowadzi do anemii i niskiego wykorzystywania witaminy C. Miedź jest potrzebna do metabolizmu białka i jako budulec specjalnych substancji tłuszczowych w mózgu. Ma działanie dezynfekujące, a w ciele jest częścią składową wielu przeciwciał zwalczających szereg chorób.
Miedź jest składnikiem i aktywatorem enzymów w licznych reakcjach redox, głównie zaś działa ona przy tworzeniu czerwonych krwinek i wspomaga tworzenie tkanki łącznej.
Miedź, aktywując enzym niezbędny do budowy erytrocytów,  wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego. Istotny jest także jej wpływ - m.in. poprzez syntezę dopaminy na rozwój układu nerwowego oraz - poprzez syntezę kolagenu i elastyny - na regenerację tkanki łącznej. Ponadto miedź wraz z cynkiem przeciwdziałają uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki tlenowe. Podstawowa rola miedzi w organizmach zwierzęcych wiąże się z jej występowaniem w różnych enzymach, biorących udział w procesach oksydacyjno - redukcyjnych: np. oksydazie cytochromowej zwierząt wyższych, działa stymulująco na ilość i aktywność hemoglobiny. Miedź występująca w ceruloplazminie (białko surowicy) jest jedną z bardziej ruchliwych form tego pierwiastka w organizmach i w tej postaci reguluje metabolizm oraz transport żelaza. Wpływa na metabolizm lipidów (np. cholesterolu) i właściwości mielinowej osłonki włókien nerwowych. Miedź jest niezbędna zarówno do prawidłowego metabolizmu tkanki łącznej, jak i do funkcjonowania komórek mózgu.
Niedobór miedzi powoduje liczne choroby, jak np. anemię, ograniczenie wzrostu i płodności, zaburzenia sytemu nerwowego (migreny), choroby układu krążenia, a także osteoporozę. Zwiększone wydalanie miedzi wywołuje wiele zaburzeń metabolicznych, a głównie niewłaściwą przemianę lipidów, prowadzącą do schorzeń naczyń wieńcowych lub zaburzeń psychicznych. Brak miedzi powoduje ogólną słabość, obniżenie prawidłowego oddychania tkankowego, a nawet owrzodzenia skórne. Miedź jest niezbędnym składnikiem pożywienia wszystkich zwierząt i człowieka, a pełne pokrycie zapotrzebowania na nią, jest podstawowym warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rekomendowana dawka miedzi (przez Światową Organizację Zdrowia) wynosi 2 mg/dzień dla dorosłego człowieka.
Biostatyczne właściwości miedzi hamują rozwój bakterii i grzybów na powierzchni pokrytej nanokoloidem. Zapobiega to szerzeniu się chorób. Pokrywając powierzchnie klamek i zlewów w szpitalach nanokoloidem miedzi można zapobiec rozprzestrzenieniu się wirusów, w szczególności zaś wirusów ptasiej grypy. Badania sugerują, iż używanie nanokoloidalnej miedzi w szpitalach, może pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wielu infekcji szpitalnych zmniejszając tym samym ryzyko zakażeń. Jest bardzo prawdopodobne, że ten sam skutek będzie osiągnięty wobec wirusa H5N1.
NANOMIEDŹ W KOSMETYCE
Miedź nanokoloidalna stosowana w kosmetyce wywiera działanie przeciw utleniające, zwalczające wolne rodniki i zapobiega procesom starzenia naskórka.
Ponadto miedź poprawia wygląd skóry i włosów oraz wzmacnia system odpornościowy.
Miedź ma znakomite zastosowanie, jako składnik dezodorantów, gdyż redukuje nadmierną potliwość i eliminuje przykry zapach wynikły z bakteryjnego rozkładu potu.
Miedź doskonale sprawdza się w kosmetykach przeciwgrzybicznych, np. w zastosowaniu do stóp. Nanocząsteczki miedzi w ciągu kilkunastu minut eliminują bakterie i grzyby znajdujące się na stopach, bądź w obuwiu. Nanokoloid miedzi można stosować zarówno bezpośrednio na stopy jak i do wewnątrz obuwia. Po odparowaniu wody, nanocząsteczki miedzi osadzają się na powierzchni skóry, tworząc na stopach trwałą warstwę ochronną. Po godzinnej kąpieli w basenie publicznym, warstwa ochronna miedzi pozostaje nienaruszona na powierzchni naskórka. Nie bójmy się, zatem korzystać z basenów.
Poza tym miedź nanokoloidalna może być stosowana z dobrym wynikiem jako dodatek dezynfekujący wodę w basenach kąpielowych.
NANOMIEDŹ W GOSPODARSTWIE DOMOWYM I PRZEMYŚLE
Nanokoloid miedzi chroni wodę pitną przed wieloma zanieczyszczeniami typu organicznego.
Poza tym nanokoloid miedzi skutecznie pomaga w walce z wiecznie ciemniejącymi fugami w łazienkach. Uniemożliwia rozwój grzybów na zawilgoconych ścianach i sufitach. Efekt grzybobójczy można, więc uzyskać samemu, spryskując odpowiednie miejsca w łazienkach nanokoloidem miedzi.
Jesteśmy pewni, iż w przyszłości producenci klejów, wypełniaczy, fug i farb rozpoczną dodawanie nano preparatów miedzi do swoich produktów
WYNIKI BADAŃ
Ocena bezpieczeństwa
Miedź (Cu) jest metalem miękkim, ciągliwym o barwie czerwonobrązowej. Miedź występuje powszechnie w skorupie ziemskiej najczęściej w postaci siarczków lub tlenków. Jest dobrym przewodnikiem elektryczności, znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle elektrycznym oraz przy produkcji stopów (mosiądz, brąz, stopy z glinem, manganem i berylem). Jest używana do impregnacji drewna, a także wchodzi w skład preparatów owadobójczych i grzybobójczych. Miedź jest pierwiastkiem, który występuje w organizmie człowieka - bierze udział w procesach oksydacyjno-redukcyjnych, reguluje metabolizm i transport żelaza oraz reguluje metabolizm kolagenu. Miedź występuje we krwi w postaci kompleksu z histydyną, treoniną i kwasem glutaminowym. Jest metabolizowana przez ceruloplazminę. Około 2/3 miedzi spożywanej przez ludzi nie jest przyswajane. Zatrucia miedzią mogą wystąpić po spożyciu produktów spożywczych (wina lub owoców) zawierających nadmierną ilość siarczanu miedziowego.
Woda demineralizowana z dodatkiem koloidu miedzi wykorzystuje antybakteryjne właściwości miedzi. Skuteczność działania przeciwgrzybiczego miedzi została potwierdzona wynikami badań mikrobiologicznych przeprowadzonych w Specjalistycznym Laboratorium Badawczym ITA-TEST. Badaniom została poddana woda demineralizowana z koloidem miedzi o stężeniu 10 ppm. Przeprowadzone wyniki potwierdzają, że dodatek koloidu miedzi w stężeniu 10 ppm do wody demineralizowanej hamuje wzrost szczepu Candida albicans już po 15 minutach. W związku z tym, właściwości przeciwgrzybicze koloidu miedzi mogą być wykorzystane do zastosowania preparatu w recepturach niektórych kosmetyków. Zgodnie z aktualnym ustawodawstwem dotyczącym kosmetyków - miedź i jej związki nie są zabronione ani limitowane w zakresie ilości i sposobie stosowania. Z danych toksykologicznych wynika, że najniższa publikowana dawka toksyczna podawana doustnie ludziom wynosi 0,01 mg/kg; najniższa publikowana dawka śmiertelna podawana podskórnie królikom wynosi 375 mg/kg; najniższa publikowana dawka toksyczna podawana doustnie królikom wynosi 3g/kg/60dni - dane te są bardzo zróżnicowane. Wyniki badań dermatologicznych przeprowadzonych testem kontaktowym półotwartym potwierdziły, że preparat o stężeniu miedzi 25 ppm ? nie wykazuje właściwości drażniących i uczulających.
Ze względu na profil toksykologiczny, preparat nie powinien być stosowany w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci, do pielęgnacji jamy ustnej, do demakijażu oczu, do higieny intymnej oraz kosmetyków kontaktujących się z dużą powierzchnią ciała, należących do kategorii wyrobów pozostających na skórze np. balsamy do ciała. Woda demineralizowana z koloidem miedzi o stężeniu 25 ppm użyta jako składnik receptur pozostałych kosmetyków (np. preparatów do pielęgnacji skóry z trądzikiem, preparatów do stóp, preparatów spłukiwanych ze skóry np. żel do mycia ciała itp.) - nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Nano koloidy: nano platyna, nano złoto, nano srebro, nano miedź dostępne w sklepie www.zdrowiezroslin.pl


1 komentarz:

  1. No cóż....działa....mój mąż walczył z przykrym zapachem stóp i butów....cały dzień w butach. Kupiłam na stronie nanogrp.com koloid miedzi ze srebrem i problem z głowy, a sądziłam że to bubel...

    OdpowiedzUsuń