środa, 25 października 2017

Lepszy wzrok.

Czy możemy zdjąć okulary?
Władimir Fiłatow był słynnym rosyjsko-ukraińskim chirurgiem i okulistą. W swojej pracy stosował zarówno konwencjonalne jak i alternatywne metody leczenia. Pomagał ludziom poprawić wzrok,  ich jakość widzenia i zapobiec późniejszym utratom wzroku.
W miarę coraz dojrzalszego wieku, nasz organizm w pewien sposób pogarsza swoją funkcję. Pojawiają się pewne różnorakie choroby. Na szczęście większość z nich w dużej mierze spowodowana jest stylem życia i jakością środowiska(powietrze, woda).
A zatem pozytywna praca skierowana w te rejony może spowodować, że będziemy dłużej cieszyć się świetnym zdrowiem. Tym samym możemy realizować marzenia i spędzać czas z najbliższymi czując się i wyglądając młodo.
Medycyna naturalna staje się coraz bardziej popularna. Prowadzi się wiele badań mających na celu sprawdzenie i dowiedzenie, czy różne przyprawy lub rośliny kryją w sobie lekarstwa na nasze bolączki.
Nasz wzrok jest jednym ze zmysłów, z którego korzystamy niemal w każdej sekundzie aktywności. Można się spierać czy jest dla nas coś bardziej istotnego niż dobre widzenie, nie mniej jednak każdy wie, jak ważny jest dla nas wzrok.
Podaje się, że około 90% informacji pobieramy właśnie tą drogą. W ten sposób się uczymy lub chronimy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Okulary i soczewki kontaktowe pomagają, byśmy widzieli lepiej, ale są czymś w rodzaju dodatkowego narzędzia. Nie od dziś szuka się sposobów na lepszy wzrok. Mamy do wyboru szereg różnych zabiegów, proponuje się ćwiczenia czy chociażby lepsze dbanie o oczy. Jednak wciąż okulary są dla naszego społeczeństwa niezbędne.

Doktor Fiłatow stworzył przepis, który przyjął się bardzo dobrze i miał obiecujące rezultaty. Jest to leczenie naturalne. Dzięki temu nie obserwuje się znaczących skutków ubocznych.

Wzrok – Sprawdzony przez Fiłatowa przepis na poprawę:
Składniki:
 • sok z aloesu (100g)
 • rozgniecione orzechy włoskie (500g)
 • miód (300g)
 • sok z 3 cytryn
Sposób przygotowania:
1.   najlepiej samemu przygotować sok z aloesu – należy odrywać liście od dołu (dolne, środkowe i górne) i zostawić te na szczycie (3-4 sztuki).
2.   używając przegotowanej, ostudzonej wody umyj liście
3.   odciąć wszystkie kolce, pokroić na małe kawałki i wycisnąć sok przez podwójną gazę
Fiłatow jednak poleca, aby nie kroić od razu liści aloesu. Wg niego przechowanie ich w lodówce na czas 10-12 dni spowoduje uruchomienie kaskady procesów biologicznych, co rozbudzi odpowiednie właściwości. Po tym czasie można kontynuować działania według procedury.
Na koniec zmieszać wszystkie składniki.
Jak używać?
1 łyżkę mikstury spożywać 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkami.
Używać do czasu, aż poprawi się wzrok.

8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia

Dość często zdarza się, że z wiekiem tracimy zdolność widzenia. Mogą wpływać na to różnorodne choroby, ale najczęściej bywa po prostu tak, że z upływem lat Nasze oczy stają się trochę mniej doskonałe. Niemała jest tutaj również rola siedzącego trybu życia i wszechobecnych ekranów. Możemy mieć trudności z czytaniem lub dostrzeganiem szczegółów z pewnej odległości. Korekcja wzrokuw takim przypadku może być niezbędna.
Całe szczęście istnieje kilka domowych, naturalnych sposobów na to, by poprawić zdolność widzenia. Nie musisz od razu nosić na stałe okularów. Zwłaszcza, jeżeli Twoje oczy mają się gorzej po stresach, długim siedzeniu przy książkach, korzystaniu z komputera lub gdy ogólnie twój styl życia i odżywiania jest niezdrowy. Oczywiście, jeżeli pogorszenie ostrości wzroku nie wynika z jakiejś konkretnej choroby.
Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia
1.   Regularne pij sok z marchewki – najlepiej świeżo skręcony.
2.   Unikaj patrzenia się w ekrany (komputer, telewizor, tablet, telefon) przez długi czas.
3.   Kilka razy dziennie delikatne masuj okolicę oczu.
4.   Daj odpocząć oczom przez 3 godziny dziennie.
5.   Nie noś okularów cały dzień, zdejmuj je na jakiś czas.
6.   Spędzaj czas obcując z naturą, spoglądaj na piękną zieleń i odprężające krajobrazy (ważne jest patrzenie w dal, zwłaszcza jeżeli pracujesz przy biurku)
7.   Każdego dnia, nakładaj ciepły i wilgotny okład na oczy i uciskaj je przez pół godziny.
8.   Poniższy obrazek przedstawia 16 prostych ćwiczeń. Podążaj oczami wzdłuż wyrysowanych linii (najlepiej wydrukować go sobie na kartce A4). W ten sposób wyćwiczysz mięśnie oka, co bardzo dobrze wpłynie na Twój wzrok.

Jeżeli robisz to ćwiczenie po raz pierwszy, spróbuj skoncentrować się na obrazku i wpatrywać w niego przez jakiś czas (bez mrugania). Twój umysł przyswoi sobie znaczenie tego symbolu. W tym czasie możesz doświadczyć drobnego łzawienia i chcieć zamknąć oczy. Wystarczy chwilę normalnie pomrugać, aby dobrze nawilżyć oko. Podczas wykonywania ćwiczeń najbardziej wskazany jest stan relaksu.

Przyprawa, która poprawia wzrok o 97%? Istnieją pewne przesłanki!
Znaleziony przepis obiecuje wiele i chciałbym, aby było w tym, chociaż trochę prawdy.
Zakłada on, że już nawet po kilku tygodniach stosowania mikstury nasz wzrok się poprawi.
Cały sekret polega na zastosowaniu szafranu. Jego zalety znane są głównie w kuchni. Badaczka Silvia Bisti doszła do wniosku, że właśnie szafran jest tym naturalnym surowcem, który może powstrzymać degenerację i wyleczyć ewentualne ubytki wzroku. Osiąga to przez wzmacnianie komórek narządu widzeniaStają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe.
Badaczka zaleca przygotowanie herbaty w niżej podany sposób.
Przyprawa, która poprawia wzrok o 97%? Istnieją pewne przesłanki!
Składniki:
 • 1 gram szafranu
 • 1 szklanka wody
Przygotowanie:

Kiedy woda zaczyna się gotować – dodaj szafran i jeżeli chcesz, również odrobinę miodu, ale jego dopiero po przestudzeniu. Możesz ją pić w ciągu dnia lub tuż przed snem.

Oprócz lepszego wzrokuszafran może poprawić kondycję krwi, poziom lipidowych parametrów (cholesterol, LDL, HDL, trójglicerydy) oraz ogólne krążenie. Wspomaga leczenie zapalenia stawów, a także wspiera w procesie uczenia i zapamiętywania.

http://warsztatdobregoslowa.pl/wzrok-lekarski-przepis/
http://warsztatdobregoslowa.pl/korekcja-wzroku-domowe-sposoby/

http://warsztatdobregoslowa.pl/wzrok-poprawa-okulary/

5 komentarzy:

 1. Przede wszystkim trzeba byc pod opieką dobrego okulisty https://scanmed.pl/specjalizacje/okulistyka . Wiadomo, na własną rękę też trzeba dbać o wzrok, pilnować diety itd, ale nic nie zastąpi specjalistycznych badań

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama nie pamiętam, kiedy ostatnio nosiłam okulary. Teraz cały czas zakładam soczewki, ponieważ w pracy jest mi dużo wygodniej. Zazwyczaj decyduję się na kupowanie zestawów soczewek miesięcznych na stronie https://www.twojesoczewki.com/38-soczewki-kontaktowe-miesieczne Tam mam fajne ceny i darmową dostawę od 100zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. zachęcam do poczytania porad na serwisie DBAM O OCZY , gdyż poświęcony jest on tematowi zdrowia oczu. koniecznie trzeba dbać o swoje oczy i to niezależnie od wieku, w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak ja noszę soczewki okularowe progresywne https://www.seikovision.com/pl/soczewki/progresywne/ to myślę, że w okularach będę długo chodzić, jak nie już zawsze. Na pewno suplementami nie da się tego naprawić... Ale dobre soczewki takie jak noszę umożliwiają bardzo dobre widzenie w każdych warunkach.

  OdpowiedzUsuń