poniedziałek, 2 października 2017

Złoty wąs - cud przyrody w leczeniu

Callisia fragrance – kallisia wonna
Zdaniem wielu uczonych ten cud przyrody dosłownie utkany jest z energii życiowej. Zawiera wiele substancji bioaktywnych, witamin i minerałów. Leczy on wszystkie zaburzenia fizjologiczne.
Przy pomocy tej rośliny pokojowej można wzmocnić układ krwionośny, wspierać funkcje obronne organizmu, unormować pracę układu oddechowego i trawiennego, stymulować procesy krwiotwórcze i przemianę materii, leczyć zapalenia i dezynfekować rany, pomocny w leczeniu chorób nowotworowych.

Złoty wąs już niejedno dziesięciolecie badany jest w laboratoriach naukowo-badawczych instytutów wielu krajów. Jednak do tej pory dla wielu pozostaje nieznanym i nieodkrytym. Zarówno naukowcy jak i przedstawiciele medycyny ludowej zgadzają się w jednym: perspektywy zastosowania go w medycynie są bardziej niż realne. Lecz ponieważ właściwości cudownej rośliny nie zostały jeszcze w pełni poznane i opisane, to dość często na tym gruncie pojawiają się sprzeczności.
Złoty wąs, to dość duża roślina: jej wysokość osiąga metr, a niekiedy więcej. Liście są ciemno-zielone, spore, lancetowate o szerokości 5-6 cm, kolejno osadzone na prostym, mięsistym pniu, z którego wychodzą dodatkowo poziome odrosty, tak zwane wąsy. Rosną niewielkimi „członami” i zewnętrznie przypominają linię prostą złożoną z kilku odcinków. Na nich również znajdują się liście, ale w porównaniu z tymi, które rosną na podstawowym pniu wydaja się niedorozwinięte. Kiedy wąs – odrośl wyciąga się na określoną długość na jego końcu zaczyna formować się nowy malutki pęd. Można go ukorzenić w ziemi.
Złoty wąs nie kwitnie zbyt często i do tego wyłącznie, jeśli dobrze się go pielęgnuje. Kwiatostany – drobne kwiatki o średnicy nieco mniejsze niż centymetr, pachnące.
Pierwszy opis tej rośliny pochodzi z 1840 roku. Wąs nazwany jest tam spironema fragrance. W 1932 roku, zmieniono nazwę na rectanthera fragrance, a po kolejnych dziesięciu latach amerykański badacz i biolog R. E. Wudson nadał roślinie nową nazwę callisia fragrance – kallisia wonna. W tłumaczeniu słowo kallisia oznacza „piękną lilię”.
W różnych źródłach łacińską nazwę złotego wąsa różnie się pisze. Kallisia, to cała rodzina roślin zawierająca 12 gatunków. Są szeroko rozpowszechnione w tropikach i subtropikach Ameryki, Antyli i południowo-wschodniej Azji, a ich ojczyzną jest Meksyk. Kallisia wonna jest jedną z postaci z rodziny komelinowatych (Commelinaceae). Rośliny będące krewniakami złotego wąsa również są wieloletnie, lecz bardziej rozpowszechnione jako dekoracyjne, chociaż zdarzają się wśród nich pożyteczne z medycznego punktu widzenia. Wszystkie rosną w Ameryce, Azji, Australii i Afryce.
Inna roślina- Dichorisandra, podobnie jak Kallisia wonna należy do rodziny komelinowatych. Właśnie ten fakt przyniósł rozgłos samej dichorisandrze obdarowując ją niezasłużonymi laurami cudownej rośliny leczniczej, podczas kiedy złoty wąs z tego samego powodu ucierpiał.
Kiedy fala zainteresowania fenomenem kallisii wonnej po raz pierwszy zalała Rosję, znany badacz Wladimir Ogarkow od dawna uważnie zajmujący się tą kwestią, w kilku artykułach błędnie wskazał jako oficjalną nazwę tej rośliny dichorisandra mican. O właściwościach leczniczych złotego wąsa Ogarkow mówi: „Dichorizandra posiada duże właściwości lecznicze. Według mnie jest to najlepsza roślina do leczenia chronicznego zapalenia trzustki. Roślina ta także skutecznie zwalcza patogenną mikroflorę, likwiduje bóle, reguluje wydzielanie gruczołów trzustki, śledziony i pracę kory nadnerczy. Leczy stan zapalny woreczka żółciowego i dróg żółciowych, żołądka i jelita cienkiego. Stabilizuje równowagę kwasowo-zasadową w układzie pokarmowym, usuwa złogi z organizmu, posiada bardzo dobre właściwości immunostymulujace. Rozcieńcza mokry śluz (plwocinę) zmniejsza hipersekrecję (wydzielanie) i obrzęk błon śluzowych oskrzeli u astmatyków, co znacznie poprawia ogólny stan chorych i często prowadzi do całkowitego wyleczenia z dychawicy oskrzelowej.
Sok z rośliny ma bardzo dobre właściwości gojące rany, dobrze leczy dolegliwości skórne: liszaje, wrzody”.
Sensacyjna informacja natychmiast została podchwycona przez innych „znawców” i skopiowany błąd rozniósł się po miastach i wsiach. W efekcie ludzie przygotowywali lekarstwa na bazie zwykłej rośliny dekoracyjnej, która w sensie leczniczym była absolutnie bezużyteczna. Naturalnie nawet dokładne przestrzeganie receptury, jak również zalecanych diet, nie przyniosło żadnego rezultatu. W niektórych przypadkach choroby zaczęły postępować.
Różnica między tymi roślinami jest taką, iż Złoty wąs  posiada szerokie liście ciemno-zielonego koloru, rosnące na przemian, i poziome odrośle. Dichorisandra charakteryzuje się natomiast  równomiernym rozłożeniem liści na pniu, które mają lekko czerwonawy odcień i nie posiada poziomych odrośli.
Zanim zaczniesz przyjmowanie lekarstwa przygotowanego na bazie złotego wąsa, upewnij się, że masz do czynienia właśnie z kallisią wonną.
Po raz pierwszy informacja o leczniczej sile kallisii wonnej pojawiła się w kręgach znachorów ludowych. Bardzo szybko ta roślina stała się obiektem poważnych badań na uniwersytetach Ameryki i Kanady. Naukowcy odkryli, że aktywność substancji biologicznych w niej zawartych jest rzeczywiście sensacyjna. Później rezultaty te znalazły potwierdzenie również u rosyjskich uczonych.
W Rosji złoty wąs pojawił się ponad 100 lat temu i przez długi czas hodowany był jako roślina pokojowa. Pod koniec lat 80-tych XX wieku rosyjscy badacze również zaczęli badać lecznicze jego właściwości. Grupa naukowców pracujących pod kierownictwem profesora Siemionowa na Wydziale Farmakologii Irkuckiego Uniwersytetu Medycznego spróbowała wykryć jakie pożyteczne i toksyczne substancje zawarte są w jego tkankach.
Dzięki ich odkryciom okazało się, że roślina wywiera silny, pozytywny efekt przy leczeniu chorób układu pokarmowego, pozytywnie wpływa na układ krwiotwórczy, przy zewnętrznych uszkodzeniach, chorobach przemiany materii (w tym przy cukrzycy i otyłości), i innych dolegliwościach, w tym  możliwy wpływ hamujący wzrost nowotworów i stymulujący regenerację komórek zdrowych tkanek.
Jednak złoty wąs posiadając siłę walki z dolegliwościami może z równą siłą być niebezpieczny dla zdrowia człowieka, a wszystko zależy od właściwego dawkowania i trybu zażywania leczniczej mikstury, ponadto należy przestrzegać zasad odpowiedniej  diety i odpowiedniego trybu życia. Koniecznie należy też uwzględniać indywidualne właściwości naszego organizmu. Substancje, które znajdują się  w złotym wąsie mogą wywołać też reakcję alergiczną. Prawdopodobne jest również pojawienie się jakichś skutków ubocznych. Na przykład udowodniono eksperymentalnie, że przy zażywaniu wyciągu z kallisii wonnej wewnętrznie mocno cierpią struny głosowe. W rezultacie głos staje się grubszy i jego tembr znacznie się obniża. Niestety przywrócenie poprzedniego tembru głosu w podobnych przypadkach jest niezwykle trudne.
W Rosji z nazwą kallisii wonnej najczęściej wiąże się nazwisko Wladimira Ogarkowa, znachora ludowego z Woroneża. Ponad 20 lat poświęcił on na badania jej właściwości leczniczych i potwierdzeniu swych rezultatów w praktyce.
We własnych artykułach i wielu wywiadach nie bez zadowolenia odnotowuje, że niekiedy dokładnie pokrywają się jego wnioski poczynione na podstawie wielu eksperymentów z kallisią, z tymi wnioskami, które wynikają z badań laboratoryjnych prowadzonych przez irkuckich uczonych.

Dzięki tym badaniom irkuckich uczonych wiemy, że unikalny jest nie tyle skład substancji czynnych, co ich wysokie stężenie, a dodatkowo właściwości tych aktywnych biokomponentów nawzajem się nasilają. To z kolei warunkuje ich skuteczny wpływ na pracę ludzkiego organizmu, jego poszczególnych układów i narządów aż do poziomu komórkowego. Ta niepozorna roślina domowa zdolna jest do walki z różnego rodzaju infekcjami, może stymulować procesy przemiany materii, wzmacniać układ krwionośny i odporność, sprzyjać wydalaniu zanieczyszczeń z organizmu, wpływać przeciwbólowo, gojąco i przeciwrakowo. Te możliwości uwarunkowane są zawartością kilku substancji bioaktywnych należących do grupy flawonoli i fitosteroidów.

Dzięki zawartości kwercetyny i kemferolu z grupy flawonoli preparaty przygotowane na bazie złotego wąsa wywierają silny, antyseptyczny i antybakteryjny wpływ. Wysoka ich zawartość sprzyja leczeniu zewnętrznych uszkodzeń i chorób skóry. Sok ze złotego wąsa nazywa się żywą wodą.
W ojczyźnie tej rośliny, w Meksyku zawsze w przypadku zadrapania, zacięcia lub nawet rany szarpanej zrywają listek z krzaka, rozdrabnia go i przykłada na chore miejsce.

Substancje z grupy flawonoli wyróżniają się jeszcze tym, że stymulują pracę układu wydalniczego, a także sprzyjają oczyszczeniu organizmu z soli sodowej. Dlatego na bazie złotego wąsa można przygotować preparaty do leczenia chorób nerek i dróg moczowych.
Kwercytyna będąc silnym antyoksydantem chroni komórki organizmu przed wpływem wolnych rodników, to dobry powód by stosować tę roślinę w celach profilaktycznych i ogólnowzmacniających.
Oprócz tego flawonole ogromną rolę odgrywają przy ochronie i wzmacnianiu układu naczyniowego, są środkiem przy leczeniu diatezy, osłabienia ścianek kapilar, miażdżycy, krwotoków i innych chorób związanych z podobnymi zaburzeniami.

Dzięki flawonolom okazuje się też pożyteczny w nadciśnieniu, reumatyzmie,  alergii, szkarlatynie i odrze. Te substancje biologicznie aktywne sprzyjają uśmierzeniu bólu przy skurczach mięśni gładkich, a w charakterze środka profilaktycznego mają działanie tonizujące.
Jest prawdopodobne, że praktycznie wszystkie biologicznie aktywne substancje obecne w kallisii dysponują właściwościami antynowotworowymi. Dotyczy to kwercetyny, kemferolu i fitosteroli. Substancje te same w sobie są bardzo aktywne i do tego organicznie połączone przez przyrodę w jedną roślinę, przez co wielokrotnie wzrasta jej efekt w walce z chorobami onkologicznymi.Zresztą fitosterole nie tylko decydują o leczniczych właściwościach złotego wąsa, lecz również regulują rozwój samej rośliny na każdym z etapów jej życia.

Beta-sitosterol jest jedną z bioaktywnych substancji tej grupy i pomaga organizmowi stymulować syntezę komórek białkowych. Następuje szybsza regeneracja komórek tkanki mięśniowej. Obniża się poziom cholesterolu we krwi, wzmacniają się i oczyszczają ścianki naczyń krwionośnych. Pomaga aktywnie walczyć z takimi chorobami jak miażdżyca, zaburzenia przemiany materii, choroby układu endokrynnego, zapalenie prostaty …
Roślina obfituje w ważne dla życia witaminy i minerały. W połączeniu z flawonolami i fito steroidami  przybierają one wielką aktywność biologiczną, a stopień skuteczności ich zastosowania wzrasta wielokrotnie.

W złotym wąsie najwięcej jest witaminy C. Niektórzy nazywają ją „witamina życia”- wywiera antyoksydacyjny wpływ na organizm, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi i neutralizuje działanie szkodliwych substancji trafiających do organizmu z otoczenia. Poprawia czynność nadnerczy, normalizuje ciśnienie tętnicze i chroni układ nerwowy przed stresem i depresją.
W złotym wąsie występują również niektóre witaminy z grupy B. Jest to ryboflawina (witamina B2) i kwas pantotenowy (witamina B17). Obie te witaminy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia skóry i sprzyjają szybkiemu leczeniu chorób skórnych. Ryboflawina  jest niezastąpiona w cukrzycy i różnych chorobach wątroby.

Witamina PP – kwas nikotynowy – również występuje w soku i odroślach złotego wąsa. Dysponuje ona efektem przeciwalergicznym, który nasila się poprzez działanie biologicznie aktywnych substancji z grupy flawonoli.
Dzięki dużej zawartości takich mikroelementów jak chrom, miedź, żelazo i nikiel preparaty na bazie złotego wąsa mogą leczyć dolegliwości powstałe na gruncie niedoboru tych mikroelementów w organizmie, a są to : szybka męczliwość, anemia, zawroty głowy, pogorszenie stanu krwi, kłopoty trawienne i zaburzenia układu oddechowego. Można je też zastosować w celach profilaktyki podobnych stanów chorobowych, tym bardziej, że przy udziale tych mikroelementów w organizmie zachodzą również inne pozytywne przemiany np. : obniża się poziom cholesterolu we krwi. Poza tym działają antyoksydacyjnie.

 Zanim wybierzesz recepturę i tryb leczenia, dołóż maksimum starań, by postawić właściwą diagnozę. Niestety, wcale niemało jest takich „znawców”, którzy w oparciu o swą powierzchowną wiedzę medyczną i czysto subiektywne odczucia „znajdują” w sobie choroby, których nigdy nie mieli.
A przecież postawić diagnozę należy nie po to, by potem odnaleźć w internecie lub encyklopedii zdrowia pod odpowiednim hasłem właściwe lekarstwo. Znajomość dokładnej diagnozy pozwala określić przyczynę powstania choroby, a przecież leczyć należy właśnie przyczynę a nie objawy.

Uwierz, nasza teoretyczna wiedza tu nie wystarcza. Wynika z tego kolejna ważna zasada:  zawsze konsultuj się z lekarzem prowadzącym. Jest całkiem możliwe, że będziesz musiał wykonać jakieś badania laboratoryjne, aby potwierdzić lub wykluczyć pewne pojawiające się podejrzenia.
Poza tym opiekujący się Tobą lekarz z pewnością zna indywidualne osobliwości Twojego organizmu. On zawsze podpowie, jakie działania powinieneś podjąć, aby leczenie uczynić jak najbardziej skutecznym.

Z największą skrupulatnością stosuj opisane recepty. Wieloletnie doświadczenie wykazało, że właśnie takie zażywanie tych środków leczniczych, właśnie w takich dawkach i przygotowanych właśnie w taki sposób całkowicie wyklucza efekty uboczne.
Jako ogólne zalecenie dotyczące leczenia Złotym wąsem chcemy podać jeszcze to, że w przypadku każdej konkretnej choroby należy zastosować określoną postać preparatu.

Stosując zewnętrznie najczęściej leczy się choroby skóry, mechaniczne uszkodzenia skóry, a także bóle stawów, układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. W tych przypadkach stosuje się nalewkę spirytusową Złotego wąsa do kompresów, okładów, aplikacji i wcierania. Na bazie Kallisji można przygotować również maści do leczenia zapaleń skóry i olejek do masażu.
Do zastosowania wewnętrznego używa się takich postaci preparatów z tej rośliny jak napar wodny, wywar, balsam, wyciąg. Takimi sposobami leczy się przede wszystkim choroby narządów wewnętrznych.
Ale najważniejszy sekret, to właściwe przygotowanie lekarstwa. Mamy nadzieję, że to pomoże również Tobie!

Częste i nagłe bóle w okolicy żołądka i jelit, zaburzenia oddawania stolca, zgaga, nudności, odbijanie się. Z reguły są to sygnały powstałego problemu związanego ze zmianą środowiska chemicznego w narządach układu pokarmowego, nagromadzeniem szkodliwych substancji, pojawieniem bakterii chorobotwórczych, stanów zapalnych, owrzodzeń. Preparaty przygotowane na bazie Złotego wąsa pozytywnie wpłyną na przywrócenie czynności trzustki, śledziony, kory nadnerczy. Przy pomocy Kallisji wonnej można zlikwidować zapalenia dróg żółciowych, uregulować wydalanie zanieczyszczeń i substancji toksycznych z organizmu, a także unormować równowagę kwasowo – zasadową w narządach układu trawiennego.

Jak pomoże Złoty wąs?

Wywar ze Złotego wąsa można stosować przy wszelkich zaburzeniach układu pokarmowego.

Wywar z liści Kallisji wonnej
Weź jeden liść o długości 20-25 cm (albo dwa liście po 10-15 cm), rozdrobnij i zalej 700 ml wrzątku. Postaw mieszankę na 10-15 minut na małym ogniu. Następnie zdejmij naczynie z ognia, zawiń i odstaw na 10-12 godzin.
Możesz nie umieszczać wywaru w lodówce. Dzięki swym właściwościom antyseptycznym Złoty wąs może być przechowywany w temperaturze pokojowej przez dłuższy czas nie psując się.
Miksturę należy zażywać w na ciepło, rozgrzewając ją wstępnie na łaźni wodnej (garnuszek umieszczony w gorącej wodzie postawionej na kuchni – przypis tłumacza). Dawkowanie zależy od wagi pacjenta i jego indywidualnej wrażliwości na substancje aktywne biologicznie. Minimalna dawka wynosi 50 ml, maksymalna – 70 ml. Wywar pije się 40 minut przed posiłkiem 3-4 razy dziennie.

 Leczenie chorób nowotworowych Złotym wąsem
Choroby onkologiczne
 Słowo „onkologia” w naszej świadomości zazwyczaj wiąże się ze słowem „beznadzieja”. Przez długie lata lekarze i uczeni poszukują coraz to nowszych metod walki z tą straszną chorobą jaką jest rak.
Jednak wcale nie zawsze operacja, naświetlania i chemioterapia są najbardziej perspektywicznymi jak twierdzą uczeni, metodami i dają pozytywne rezultaty. Bez względu na to, zanim uciekniesz się do leczenia metodami medycyny ludowej, KONIECZNIE skonsultuj się z onkologiem. Uwzględniając różną lokalizację i stopień zezłośliwienia procesu nowotworowego dokonać wyboru optymalnej taktyki leczenia może jedynie wykwalifikowany specjalista. Do lekarza należy zwrócić się jak najwcześniej aby nie stracić szansy na wyleczenie, ponieważ jest ona największa właśnie we wczesnych stadiach choroby.

 O przyczynach
 Przyczynami powstania nowotworów w tkankach organizmu zazwyczaj jest promieniowanie jonizujące i ultrafioletowe, wpływ środków chemicznych, rozmaite wirusy DNA i RNA. Znacznie wzrasta ryzyko powstania nowotworu u osób palących, a także u tych, którzy pracują z potencjalnie kancerogennymi substancjami (barwniki anilinowe, azbest) lub poddawane są promieniowaniu radioaktywnemu.
Choroby onkologiczne mogą być przekazywane dziedzicznie, zazwyczaj co drugie, trzecie pokolenie. Nie da się nie zauważyć również tego, że na rozwój chorób onkologicznych wpływa też nasz tryb życia. Częste smutne przeżycia, depresje, stresy, długotrwałe napięcie, nierozsądny sposób odżywiania – wszystko to jak najbardziej sprzyja temu by nowotwór pojawił się i zaczął rozwijać.

Zauważ, że przyczyny przez nas ukazane pod wieloma względami pokrywają się z tymi, które prowokują choroby przemiany materii. Rzeczywiście rola procesów przemiany jest w tym wypadku ogromna. Przecież wiele chorób powstałych na tym gruncie w zaniedbanym stanie może wywołać rozwój nowotworów.
Jednak nie należy się zniechęcać. Przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie nowotwory w efekcie końcowym są takie straszne. Nowotwory mogą być złośliwe i łagodne.


W drugim przypadku rozrost nowotworu może w ogóle nie odbijać się na ogólnym stanie organizmu, ponieważ jego komórki są jednego typu i niewiele różnią się od normalnych komórek. Rozrost nowotworów łagodnych w odróżnieniu od złośliwych przebiega powoli, bez zarażenia i rozprzestrzenienia na inne, zdrowe okolice tkanek przez naczynia krwionośne i limfatyczne.
Oczywiście nie wolno wykluczyć prawdopodobieństwa przerodzenia się nowotworu łagodnego w złośliwy. Lecz dzieje się to bardzo rzadko.
Najważniejszy problem w leczeniu raka związany jest z tym, że komórki nowotworowe dysponują wysoką odpornością na preparaty lecznicze. One niejako nie reagują na ich działanie, a jeśli to już się dzieje, to komórki rakowe szybko znajdują inny sposób na kontynuowanie swych czynności życiowych.

 Złoty wąs w leczeniu nowotworów złośliwych
 Medycyna ludowa jest obecnie, podobnie jak tradycyjna, niemal bezradna. Nie ma zbyt wiele sposobów leczenia, które może zaproponować.
Możemy polecić Ci kilka środków przygotowanych na bazie złotego wąsa, które pomogą uporać się z rozrostem nowotworu złośliwego. Lecz najpierw jeszcze raz przypominamy o wadze przeprowadzenia tradycyjnych metod leczenia, szczególnie jeśli jest to konieczne – leczenia operacyjnego. Zwrócenie się ku medycynie ludowej w tym przypadku koniecznie powinno być uzgodnione z onkologiem.

Nalewka ze złotego wąsa
Weź 15-20 członów, rozdrobnij i zalej 500ml wódki. Lekarstwo powinno naciągać przez 2 tygodnie.

  
Lekarstwo to dysponuje bardzo wysoką aktywnością. Dlatego zażywać je należy w małych dawkach. Preparat przyjmuj raz dziennie. Cykl leczenia zacznij od 10 kropel, codziennie zwiększając dawkę o 1 kroplę. 31 dnia leczenia zacznij odliczanie kropel wstecz – od 40 do 10.
Leczenia zazwyczaj trwa 3-5 cykli z dziesięciodniowymi przerwami.


Balsam antyrakowy
Rozdrobnij 35-50 członów rośliny, zalej je 1,5l 70% spirytusu i odstaw w ciemne miejsce na 2 tygodnie codziennie wstrząsając. Następnie połącz 30ml uzyskanej nalewki z 40ml nierafinowanego oleju słonecznikowego. Mocno mieszaj miksturę przez 7 minut i wypij duszkiem dopóki nalewka znów nie oddzieli się od oleju.
Balsam antyrakowy można zażywać 3 razy dziennie 20 minut przed jedzeniem. Cykl trwa 10 dni. Należy go powtórzyć trzykrotnie z pięciodniowymi przerwami.
Dwie godziny przed zażyciem kategorycznie zabrania się jedzenia jakiegokolwiek pokarmu, od razu po zażyciu również nie wolno jeść i pić, lecz nie później niż po 30 minutach koniecznie należy coś zjeść. Pić można dopiero 30 minut po jedzeniu.
Efekt leczenia będzie lepszy jeśli balsam antyrakowy będziesz przyjmować regularnie o tej samej porze z równymi przerwami.
Jeśli po zakończeniu trzech cykli choroba niezostanie całkowicie wyleczona, zaleca się powtarzać leczenie po 10 dniach. I tak dalej, do pełnego wyzdrowienia. Następuje ono zazwyczaj przy leczeniu niewielkich nowotworów po 1,5-2 miesiącach przyjmowania balsamu. W poważniejszych przypadkach potrzeba ponad pół roku.
W większości przypadków ulga następuje już po miesiącu. U chorych poprawia się apetyt, ustają krwotoki wewnętrzne, goją się wrzody i ropnie.
Zresztą ropnie można leczyć również osobno nakładając na nie kompresy z serwetki zmoczonej w tym balsamie. Bezpośredni kontakt chorej okolicy z balsamem znacznie przyspiesza jej leczenie. Dlatego przy raku jelita grubego można wykonywać mikrolewatywę po 15-20ml na cała noc, a przy raku szyjki macicy – na cały dzień wprowadzać tampon zmoczony w balsamie, który należy codziennie zmieniać.
Zastosowanie balsamu wywiera znaczny efekt przy leczeniu raka żołądka, piersi i płuc.
Przy nowotworach złośliwych tarczycy lepiej stosować balsam antyrakowy przygotowany na bazie nie tylko wąsów, lecz całej rośliny – pnia, liści, korzenia.
Uwaga! Nie zaleca się stosowania tego balsamu przy leczeniu raka wątroby, ponieważ nawet najmniejsza zawartość spirytusu wpływa niszcząco na wątrobę.
W żadnym wypadku nie przerywaj rozpoczętego leczenia balsamem.
Leczeniu często towarzyszy osłabienie i luźny stolec. Jednak nie ma powodów do obawy, ponieważ oznacza to, że skutecznie oczyszczają się jelita.
Przy pojawieniu krwawienia zaleca się zastrzyki z menadionu [witamina K3 ]. Zazwyczaj 2-3 zabiegi powstrzymują krwawienie.
Jeśli leczenie balsamem poprzedzał cykl leczenia ziołami o silnym działaniu, chemioterapia lub radioterapia, to zanim rozpoczniesz leczenie złotym wąsem odczekaj co najmniej miesiąc po ostatnim seansie. Wykorzystaj ten czas do oczyszczenia organizmu przy pomocy następujących receptur.

Wywar z siemienia lnianego
Zalej szklankę siemienia lnianego 3 l wrzątku i gotuj przez 2 godziny na łaźni wodnej. Przyjmuj na ciepło (temperatura 40 stopni Celsjusza) przez 2-3 tygodnie codziennie. Można pić do 1-1,5 litra na dobę.

Wywar ten świetnie daje sobie radę z wydalaniem substancji chemicznych, toksyn i radionuklidów.

Wywar z kwiatów kasztanowca zwyczajnego
Zalej 6-8 łyżek stołowych suchych kwiatów 1 l wody. Doprowadź do wrzenia, zawiń i odstaw na 12 godzin.
Przed spożyciem wywar przecedź.

Powinieneś wypić go w całości w ciągu jednego dnia, lecz na jeden raz wolno Ci spożyć tylko jeden łyk.
 Złoty wąs w leczeniu nowotworów łagodnych (mięśniaków, włókniaków, torbieli i polipów)
 Specjaliści uważają, że również nowotwory łagodne wymagają leczenia, ponieważ trudno przewidzieć jak zachowają się one w przyszłości. Przecież nierzadko są one tylko etapem kształtowania się nowotworu złośliwego. Dzieje się tak na przykład zawsze przy polipowatości jelita grubego.
Na bazie złotego wąsa można przygotować lekarstwo leczące nowotwory łagodne.

Nalewka do leczenia nowotworów łagodnych
50 członów złotego wąsa zalej 500ml wódki. Odstaw mieszankę na 10 dni w ciemne miejsce. Przecedź. Przed spożyciem rozcieńcz wodą.


Lekarstwo należy zażywać 2 razy dziennie – rano i wieczorem 40 minut przed jedzeniem. Pierwszego dnia przyjmuj lekarstwo w dawce 10 kropel nalewki na 30 ml wody. Każdego kolejnego dnia zwiększaj dawkę o 1 kroplę. Po 25 dniach zacznij zmniejszać dawkę również o 1 kroplę dziennie. Cykl trwa 50 dni.
Zazwyczaj potrzeba co najmniej 5 cykli. Przerwa między nimi powinna trwać tydzień po pierwszym i drugim cyklu i 10 dni po kolejnych.
Począwszy od trzeciego cyklu lekarstwo możesz zażywać do 3 razy dziennie.
 Złoty wąs w leczeniu białaczki
Procesy nowotworowe mogą powstawać nie tylko w tkankach. Układ krwiotwórczy również może ulec patologicznym zmianom podobnego typu. Na przykład przy białaczce. Choroba ta charakteryzuje się tym, że nowotwór powstaje z komórek krwiotwórczych.
Zmienione patologicznie leukocyty szybko rozmnażają się na skutek mutacji pod wpływem radiacji lub preparatów chemicznych.
Odkryto, że skłonność do białaczki wywołują defekty dziedziczne w tkankach szpiku kostnego i tkance limfatycznej.
Ponieważ krew zawierająca takie leukocyty krąży po wszystkich narządach, to jest ona w stanie wywołać ognisko chorobowe absolutnie w każdej okolicy organizmu. Najczęściej zarażeniu ulega szpik kostny.
Przy powstaniu białaczki odnotowuje się częste krwotoki błon śluzowych, wyrażoną anemię, powiększenie węzłów chłonnych, śledziony i wątroby. Pojawia się wysypka skórna szczególnie w okolicy podudzia. Stan chorego charakteryzuje narastające osłabienie, niedomagania, zadyszka i zawroty głowy. Często podnosi się temperatura i powstaje intoksykacja.
W okresie szczególnego postępu choroby u chorego pojawia się wysoka gorączka i ból w kościach, a organizm ulega wyniszczeniu dosłownie na naszych oczach. Z reguły to stadium rozwoju ostrej białaczki prowadzi do zgonu w ciągu 6-12 miesięcy.
Oczywiście rozumiesz, że nie ma czasu do stracenia. Bardzo ważne przy pierwszych symptomach jest postawienie właściwej diagnozy – czy rozrost zmienionych leukocytów wywołała komórka złośliwa (niedojrzała), czy łagodna (dojrzała) – i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia. Lecz pamiętaj: właściwą diagnozę mnożna postawić jedynie na podstawie rezultatów specjalnych badań. Diagnostyka i leczenie białaczki koniecznie musi odbywać się pod kontrolą hematologa.
Na bazie złotego wąsa można przygotować nalewkę do leczenia przewlekłej lub ostrej białaczki we wczesnym stadium.

Nalewka winna
Zmieszaj 1 część zmielonego pnia i wąsów z 1 częścią miodu gryczanego. Zalej mieszankę 2 częściami wina Kagor [dostępne na polskim rynku liturgiczne wino prawosławne] i odstaw w ciemne miejsce na 40 dni.

Lekarstwo należy zażywać 3 razy dziennie 40 minut przed jedzeniem w dawce 10 kropli nalewki na 30ml wody. Efekt będzie lepszy jeśli lekarstwo będziesz zapijać wywarem z suszonych kwiatów kasztana przygotowanym z 1 łyżki stołowej kwiatów na litr wody.
 Dodatkowe zalecenia
 Przy leczeniu złośliwych i łagodnych nowotworów koniecznie należy przestrzegać ścisłej diety. Niestety mało, kto wie jak bogaty jest nasz codzienny pokarm w substancje kancerogenne, które powstają w nim podczas przygotowywania. Poza tym wiele produktów zawiera substancje, które trafiając do organizmu stwarzają idealne środowisko dla rozrostu komórek rakowych.
Dlatego na czas leczenia wyklucz z diety (a po wyzdrowieniu – znacznie zmniejsz spożycie) pokarmy smażone, ostre i kiszone, a także słodycze, potrawy mączne, tłuszcze zwierzęce i alkohol. Zalecam zrezygnować z produktów mlecznych, tłustego mięsa i ziemniaków w każdej postaci.
Zastąp zwykłą sól kuchenną sokiem cytrynowym lub kryształami soli morskiej. Włącz do menu ryby, krewetki, małże i inne owoce morza, a także surowe warzywa, orzechy (oprócz orzeszków ziemnych), małosolne gatunki serów i naturalne soki owocowe i warzywne. Szczególnie pożyteczne są produkty bogate w witaminę C – owoce cytrusowe, warzywa, a także wszystkie sałaty, koperek, natka pietruszki, szparagi, szczaw i inne.
Naucz się rozpoczynać poranek od kaszy, lecz do jej przygotowanie nie wykorzystuj w żadnym przypadku mleka. Warto nauczyć się przygotowywać potrawy z kiełków. Jest w nich wiele cennych mikroelementów, witamin i leczniczego błonnika.


Źródło https://www.igya.pl/srodki-lecznicze/rosliny-lecznicze/577-zoty-ws

https://www.igya.pl/srodki-lecznicze/rosliny-lecznicze/589-leczenie-chorob-nowotworowych-zotym-wsem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz