środa, 24 sierpnia 2016

Składnik winorośli niszczy raka

Rzadko znany poza tradycyjną medycyną chińską lei gong teng lub „winorośl boga piorunów”, zachwyca zachodnich naukowców swoją zdolnością zatrzymywania raka – zaledwie w ciągu 40 dni.
Stosowany od ponad 2000 lat w medycynie chińskiej z powodu właściwości wzmacniających zdrowie, na zachodzie dopiero zaczyna być doceniany za zdumiewające korzyści w leczeniu nowotworów, dając nadzieję tym, którzy cierpią z powodu najbardziej śmiertelnej odmiany tej choroby.

Winorośl boga piorunów szybko pokonuje raka.
Lei gong teng (łac. Tripterygium wilfordii) jest rodzimą rośliną w Chinach, Japonii i Korei, gdzie od dawna jest ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne, immunosupresyjne oraz przeciwnowotworowe. Posiadając duże ilości aktywnego składnika, jakim jest tryptolid, zioło wykazuje znaczący sukces w zwalczaniu guzów nowotworowych.
Naukowcy z Masońskiego Centrum Raka Uniwersytetu Minnesoty (University of Minnesota Masonic Cancer Center) odkryli, że myszy leczone tryptolidem przez 40 dni nie wykazywały już więcej przypadków wystąpienia guzów, nawet po zaprzestaniu leczenia. Ashok Saluja, przewodzący badaniom, w wypowiedzi dla Bloomberg’a stwierdził:

„Można było zaobserwować każdego dnia patrząc na te myszy, jak guz zmniejszał się i zmniejszał, aż w końcu znikał”.
Naukowcy ze Szkoły Medycyny John’a Hopkinsa (John Hopkins School of Medicine) również odkryli, że ekstrakt z lei gong teng jest efektywny w eliminowaniu guzów nowotworowych. Dr Jun O. Liu, profesor farmakologii i nauk molekularnych Johna Hopkinsa zauważa: „… tryptolid wykazuje blokowanie wzrostu wszystkich 60 linii komórkowych Narodowego Instytutu Raka w USA przy bardzo niskich dawkach, a nawet sprawia, że niektóre z linii komórkowych umierają”.
Najwyraźniej składnik hamuje wytwarzanie nowych RNA, tym samym ograniczając proliferację nowotworów u myszy. Odkrycia te leżą u podstaw badań klinicznych na ludziach w najbliższej przyszłości.
Tryptolid wykazał, że hamuje nowotwory odbytu, trzustki i jajników. Reumatoidalne zapalenie stawów, zaburzenia autoimmunologiczne, jak stwardnienie rozsiane oraz toczeń, również reagują na „winorośl boga piorunów”.
Ponieważ zioło może wywołać poważne efekty uboczne – włączając w to utratę gęstości kości, bóle głowy oraz niepłodność – bardzo ważne jest, aby skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą tradycyjnej medycyny Chińskiej przed jego użyciem.

Druga strona badań naukowych
Pomimo, że kształtujące się nowe badania dotyczące „winorośli boga piorunów” są zachęcające, chęć zysku nadal jest czynnikiem leżącym u podstaw motywacji. Anthony Gucciardi z Natural Society zauważa:
,„Podczas gdy są to znakomite wiadomości, że te badania wysuwają na światło dzienne korzystne efekty niedrogiego, prawie darmowego składnika rośliny, zła wiadomość jest taka, że osoby odpowiedzialne za badania, w rzeczywistości chcą stworzyć lek farmaceutyczny z podstawowego składnika – tryptolidu. Lek, który będzie wymagał zatwierdzenia FDA (Agencji ds. Leków i Żywności – USA), ostatecznie będzie opatentowany, odżywczo zniszczony i sprzedawany za duże pieniądze”.
Autor: Carolanne Wright


www.zdrowiezroslin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz