piątek, 19 sierpnia 2016

Do oczyszczania, odkażania i nie tylko - Szałwia biała

Biała szałwia ceremonialna (łać. Salvia apiana; ang:  White sage, Kalifornijska biała szałwia, Szałwia ceremonialna) zwana również Indiańską szałwią to wyjątkowa roślina aromatyczna. Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach. Biała szałwia posiada piękne białe liście, stąd jej nazwa. Od wieków stosowana przez indian przy wszelkich ceremoniach, m.in. w szałasie potów, przy odganianiu złych mocy. Salvia apiana nadaje pomieszczeniom mistyczny aromat duchowych poszukiwań, podobnie zresztą jak szałwia lekarska. 

Szałwia biała to roślina pochodząca z południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Posiada ona wysokie łodygi oraz białe liście, rośnie na suchych terenach gdzie jest mnóstwo światła słonecznego. Od wieków szałwia ta używana jest, jako kadzidło w rozmaitych ceremoniach, skąd jej podnazwa - szałwia ceremonialna. Roślina posiada nie tylko walory zapachowe, lecz także lecznicze. Rdzenni amerykanie leczyli szałwią kaszel, przeziębienia oraz dodawali do kąpieli leczniczych. Dym z liści szałwii służył do odkażania domów oraz oczyszczania powietrza. Szałwia biała używana, jako herbata może złagodzić problemy z wrzodami. 
Używane części to wysuszone liście, pęki, a typowe zastosowanie to: świeże liście używane są, jako herbata, natomiast suszone liście, jako kadzidło. Stosuje się ją także w kosmetyce. Przez Indian ceniona bardziej niż tytoń. Z szałwii Indianie korzystali niemal przy każdej okazji. Biała szałwia to świetny produkt, o cudownym zapachu. Jest to jedno z bardzo nielicznych naturalnych kadzideł roślinnych. Biała szałwia stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy. Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz. Jest również bakteriobójcza. Biała szałwia ma przepiękny i mocny mistyczny aromat. Jedno z podstawowych ziół w uzdrawianiu - wielki strażnik zdrowia. Biała szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek. Pomaga osiągnąć długowieczność. Indiańska szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość. Jej wspaniała woń sprzyja odczuciu nieśmiertelności oraz pomaga w dostępie do wiedzy (często pozaziemskiej). Ochrania przed wampirami energetycznymi. Dostępna jest w różnorodnych wagach i rozmiarach. Całe liście Białej Szałwii w opakowaniach, a także w wygodnych i bardzo ładnych pękach, zwiniętych sznurkiem. 
Biała szałwia podczas spalania żarzy się wytwarzając dym, który ma właściwości oczyszczające. Można nią oczyszczać pomieszczenia, rzeczy i ludzi. Biała szałwia jest w postaci zwiniętego pęczka, dzięki czemu nie potrzebujemy węgielka ani kadzielniczki, aby jej użyć. Dodatkowo taka forma szałwii jest korzystna, bo obserwując proces spalania można wnioskować o stopniu oczyszczenia. W pomieszczeniach oczyszczonych szałwia spala się równomiernie dając dużo dymu, a gdy jest dużo negatywnych energii szałwia przygasa i trzeba ją rozdmuchiwać. Dlatego też szałwia jest jednocześnie czymś w rodzaju wskaźnika zanieczyszczenia. Po uprzątnięciu mieszkania dobrze jest też oczyścić i jego sferę energetyczną ze wszystkich emocji, które zdążyły się w niej już nagromadzić, i do tego przyda nam się właśnie suszona szałwia. Przy zamkniętych oknach zapalmy wtedy szałwię i okadźmy jej dymem całe mieszkanie, zwłaszcza jego trudno dostępne kąty. 
Pomieszczenia oczyszcza się okadzając je ruchem w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara, zwracając szczególną uwagę na otwory okienne i drzwiowe oraz na kąty. Rzeczy okadzamy po prostu "kąpiąc" je w dymie. Po zakończeniu trzeba dobrze wywietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię ciężka energia została usunięta. Na koniec można zapalić białą święcę i pozwolić jej wypalić się do końca, acz lepsza jest świeca woskowa. To bardzo silnie oczyszczający przestrzeń rytuał. Dym szałwii oczyszczać też może naszą aurę – wówczas okadzamy siebie w kierunku od ziemi do głowy, po bokach oraz z tyłu i przodu ciała, zataczając lewoskrętne koła, odwrotnie do zegara w miejscach głównych czakramów. Okadzanie człowieka to też "kąpiel w dymie", ważne żeby przed tym zabiegiem wziąć kąpiel, dobrze jest wykąpać się w wodzie z solą, lub posypać się solą i spłukać prysznicem. Można się oczywiście wykąpać w naparze z szałwii. 
Rytuał oczyszczania domu 
Jeżeli czujesz, że z Twoim domem coś jest „nie tak”, źle się w nim czujesz, zamiast wypoczywać – męczysz się, może to oznaczać nagromadzenie negatywnych energii. Podajemy prosty sposób oczyszczania miejsc z negatywnych energii. Potrzebna będzie białą szałwia (do nabycie w sklepach ezoterycznych lub w Internecie), naczynie metalowe lub inne żaroodporne albo kadzielnica, jeżeli takową posiadacie, białe świece w ilości - tyle ile pomieszczeń w domu, najlepsze są tradycyjne świece stołowe, a nie grube, gdyż te drugie długo się palą i rytuał będzie o wiele dłuższy.
Rytuał oczyszczania wykonujemy wówczas, gdy Księżyca ubywa, a więc w czasie od pełni do nowiu. Przed przystąpieniem do rytuału dokładnie wietrzymy wszystkie pomieszczenia oraz sprzątamy, tradycyjnie, ale dokładnie - odkurzacz i ściereczka do kurzu, ale lepiej miotłą brzozową. Sam rytuał można wykonywać przy uchylonym oknie. W każdym pomieszczeniu zapal białą świecę woskową (biała świeca ma moc oczyszczającą) z silną intencją oczyszczenia mieszkania lub domu oraz mieszkańców. 
Weź pęczek białej szałwii i podpal go acz można zamiast pęczka zapalić szałwię w naczyniu lub kadzielnicy czy w piramidce do agnihotry. Zaczynając od miejsca, gdzie znajdują się drzwi wejściowe do mieszkania, okadź dymem wszystkie pomieszczenia, zwracając szczególną uwagę na trudno dostępne zakamarki, kąty i zakamarki. W czasie rytuału poruszamy się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, (czyli zaczynamy od pomieszczeń po prawej). Jeżeli rytuał był wykonywany przy zamkniętych oknach, po nim należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenia, aby zebrana negatywna energia została usunięta.
W czasie okadzania dobrze jest dodatkowo wizualizować sobie jak złe energie opuszczają nasz dom. Czekamy, aż białe świece same się wypalą. Zbieramy ich resztki oraz resztę szałwii i popiołu i wsypujemy to do papierowej torby (albo po prostu zawijamy w papier) i zakopujemy albo wrzucamy do płynącej wody (rzeka, strumień). W razie potrzeby rytuał można powtórzyć po kilku dniach, jeżeli uznamy, że jeszcze nie wszystkie negatywne energie opuściły nasz dom. Za pomocą białej szałwii możemy oczyszczać nie tylko swój dom czy każde inne pomieszczenie, ale także ludzi, w tym siebie samego – to oczyszczanie aury, biopola. Biała szałwia świetnie się sprawdza także przy medytacjach oczyszczających i uzdrawiających. 
Świeca intencyjna i rytualna powinna być z naturalnego wosku. Świece z parafiny, czyli produktu ropopochodnego mają zbyt niską wibrację, aby zapewnić oczekiwane rezultaty. Barwiona w masie, a nie tylko oblana kolorowym woskiem po wierzchu. Taka rytualna świeca oddala negatywne energie. Przede wszystkim ochrania. Spala to, co nagromadziło się zupełnie niepotrzebnego. Odsuwa od nas astralne byty i myślokształty (cudze uroki i życzenia). 


1 komentarz: