wtorek, 21 czerwca 2016

Niedobory minerałów.

Z całą pewnością można stwierdzić, że właściwy poziom minerałów w organizmie ma dla naszego zdrowia znaczenie fundamentalne.
Enzymy, witaminy czy aminokwasy, bez minerałów stają się praktycznie bezużyteczne. Dłuższe niedobory, nawet jednego z 17 głównych minerałów mogą spowodować wiele komplikacji zdrowotnych.

Magnez.
Prawdopodobnie najbardziej istotnym ze wszystkich minerałów jest magnez. Organizm człowieka potrzebuje go każdego dnia, niemal tak samo jak wody i powietrza.
Minerał ten jest także potężnym i niezwykle efektywnym narzędziem w różnych przypadkach medycznych. Niestety w wielu sytuacjach, medycyna alopatyczna stosuje leki syntetyczne nie kierując swojej uwagi na magnez, a w szczególności chlorek magnezu.
Lekarze prawie nigdy nie rozważają niedoboru minerałów jako przyczyny dolegliwości chorobowych.
Dane mówią jednoznacznie, że wiele osób cierpi na rozmaite dolegliwości nie wiedząc, że u źródła wszystkiego leżą właśnie niedobory magnezu!
Niemal każda choroba może być kojarzona z niedoborem magnezu.
Magnez jest jednym z najbardziej znaczących pierwiastków odpowiedzialnych za równowagę elektryczną w organizmie. Tym samym jego braki mogą być odpowiedzialne za więcej chorób niż niedobory każdego innego minerału.
Jest dla naszego zdrowia bardziej istotny niż potas, wapń i sód.
Braki magnezu mogą zaburzyć funkcjonowanie prawie każdego organu!.
Migreny.
Badania tego zespołu badawczego wskazują na potencjał magnezu w leczeniu migren. Naukowcy doprowadzili do zredukowania bólu po podaniu dożylnym, w ciągu 15 minut.
„Nie wszystkie bóle migrenowe można łączyć z niedoborami minerałów, ale około 50-60 procent jest spowodowane niedoborem magnezu”.
Mauskop A, Altura BT, Cracco RQ, et al. Intravenous magnesium sulfate rapidly alleviates headaches of various types.
Dlaczego więc, terapie magnezowe stosuje się tak rzadko? Nie jest żadną tajemnicą, że współczesna medycyna niweluje głównie objawy (tzw. leczenie objawowe) i rzadko sięga do źródeł dolegliwości.
Dr. Burton Altura ze State University of New York Health Science Center stwierdza, że “z 17 pacjentów których leczyliśmy magnezem, 13 udało się wyleczyć całkowicie”.
Komentuje on dalej:
Bardzo często niwelujemy tylko objawy, zazwyczaj za pomocą drogich leków, zamiast prostej, taniej i nie przynoszącej żadnych efektów ubocznych suplementacji magnezem”.
O tym lekarz nie powie. Infekcje.
Użyty w odpowiedni sposób, chlorek magnezu może być niezwykle efektywną bronią przeciwko rozmaitym chorobom infekcyjnym. Stymuluje on wytwarzanie glutationu oraz potrafi zwiększyć efektywność działania białych ciałek krwi.
Już w 1943 roku dr. A. Neveu stwierdził, że „medycyna akademicka dostrzegła w terapiach chlorkiem magnezu zagrożenie dla nowo powstającego biznesu: szczepionek”.
Jeszcze lepsze wyniki osiąga się łącząc terapię magnezową z terapią witaminą C.
http://www.mgwater.com/rod05.shtml
Należy również wiedzieć, że pierwszą ofiarą niedoborów magnezu jest nasz mózg. Problemy z myśleniem i zapamiętywaniem, stany depresyjne, a nawet halucynacje mogą w wielu przypadkach ustępować wraz z dostarczeniem do organizmu odpowiednich ilości tego minerału..
Historia takich terapii wskazuje również na możliwość ograniczenia lub całkowitej rezygnacji z wszelakich leków syntetycznych..
Dlaczego mamy niedobory?
U źródeł leży bazujące na 3 sztucznych nawozach rolnictwo.
Jest to azot, fosfor i potas. Są to zaledwie 3, na dodatek zakwaszające glebę minerały. Zaburza to współczynnik Ph, co prowadzi do redukcji liczby niezbędnych roślinom mikroorganizmów.
Mała ilość mikroorganizmów w glebie powoduje, że minerały stają się mało przyswajalne dla roślin. Pozbawione minerałów rośliny są słabe, co z kolei wymusza niezliczone opryski.
Efektem takiego chemicznego rolnictwa są jednak dorodne rośliny jadalne.
Szkoda tylko, że są one coraz bardziej ubogie w składniki odżywcze!
Za to konsumujemy coraz więcej, nieobojętnej dla zdrowia chemii, która siłą rzeczy pozostaje (w mniejszym lub większym stopniu) w poddawanych opryskom roślinach.
Kolejnym efektem zubożonej gleby jest to, że roślina uprawna może, niejako w zastępstwie przyswajać z gleby rtęć, ołów, aluminium i inne niepożądane składniki.
Rezultatem niskiej zawartości magnezu w roślinach jadalnych jest niska zawartość magnezu w naszych organizmach.
Kolejnym etapem pozbywania się magnezu jest „obróbka” żywności. Magnez jako minerał jest łatwo rozpuszczalny w wodzie. Cecha ta sprawia, że to, co z wielkim trudem udało się przyswoić roślinie jest usuwane np. z warzyw w procesie gotowania.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę zboża, to magnez znajdujemy w części usuwanej w tzw. procesie oczyszczania ziaren. Wynikiem takiego działania jest pozbawione magnezu, powszechnie konsumowane białe pieczywo.
Jak stwierdzić braki?
Okazuje się, że zaledwie 1 procent magnezu w organizmie znajduje się we krwi. Realia współczesnego życia są takie, że spokojnie możemy przyjąć:
prawie każdy z nas ma jego braki.
Rola suplementów.
Wszyscy wiemy, że rolnictwo opiera się na ilości, a nie wartości odżywczej zbieranych płodów rolnych. Z powodu zubożenia diety w magnez, niezbędnym staje się suplementacja tym minerałem.
Najbardziej efektywną metodą dostarczania magnezu do komórek jest podawanie go za pomocą kroplówek lub bardziej praktyczne i dostępne dla każdego podawanie poprzez skórę (chlorek magnezu).
Odbywa się to za pomocą kąpieli lub poprzez rozpylanie mgiełki na skórę. Dodatkowym plusem tych metod jest to, że nie obciążamy jelit.
Podsumowanie.
Właściwości magnezu zostały zbadane i opisane dogłębnie już w 1915 roku przez francuskiego uczonego dr. Pierre Delbet.
Praca ta została nazwana Politique Préventif du Cancer. Przeprowadził on zakrojone na szeroką skalę badania epidemiologiczne, które ukazały jednoznacznie, że regiony gdzie uprawiane są gleby z większą zawartością magnezu mają mniejszą ilość przypadków raka wśród osób je zamieszkujących.
Udowodnił on także, że terapie chlorkiem magnezu są bezpiecznym i tanim sposobem na bardzo wiele dolegliwości zdrowotnych.
Dlaczego magnez nie znajduje uznania w oczach medycyny akademickiej nawet po 100 latach?
Być może z powodu swojej niskiej ceny i ogólnej dostępności.
Powszechnie stosowany mógłby spowodować spadek sprzedaży wielu drogich leków objawowych.
Teoria spiskowa, a może prawda?
Adam Kolaczek i zespół PZ.pl
Zahttp://profilaktykazdrowotna.pl/niedobory-mineralow/


www.zdrowiezroslin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz