poniedziałek, 20 czerwca 2016

Akupunktura ECIWO i chińska cenzura


Odkrycia Zanga mogły uczynić akupunkturę ZBYT łatwą, a jeśli każdy mógłby ją robić, nie byłoby miejsca dla akupunkturzystów zaś lekarze mieliby mniej do roboty.

Poniżej znajdują się ciekawe artykuły traktujące o niezbyt znanej akupunkturze ECIWO (Embryo Contains the Information of the Whole Organism) oraz ogólnie wyjaśniające działanie akupunktury – jak się okazuje nie jest ono związane z tzw. „zablokowanymi kanałami Chi”.
 2,5 tysiąca lat temu starożytni chińscy lekarze spostrzegli że kiedy człowiek jest chory, pewne punkty na jego ciele stają się wrażliwe i bolesne.
Zdumiało ich to że poprzez pocieranie tych punktów przyśpieszał się proces zdrowienia. Pózniej odkryli że równie efektywne lecz mniej czasochłonne jest umieszczanie w tych miejscach igieł – tak powstała akupunktura.
Aztekowie i Majowie również to zauważyli i po dziś dzień szamani w społecznościach potomków tych dawnych kultur stosują uproszczoną formę akupunktury, znaną jako „sobando” (I nie ma co się dziwić że znają chińską akupunkturę, skoro ich indiańscy przodkowie najprawdopodobniej pochodzą właśnie z terenów Azji Wschodniej. To by oznaczało że akupunktura jest jeszcze starsza..
Niewiele wiadomo o życiu profesora Yingqing Zhanga. Urodził się w roku 1947. Wiemy, że zajmował się medycyną w Środkowej Mongolii podczas rewolucji kulturowej. Później został profesorem na chińskim uniwersytecie Shandong.
Stał się sławny dzięki swej pracy. Uznanie dla jego osoby wyrażał nawet Bill Clinton. Prezydent Chin Jian Zemin oraz vice premier Wen Jiabao korzystali z diagnoz i zabiegów prof. Zhanga.
Swoją pierwszą nagrodę otrzymał na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Paryżu za skonstruowanie elektroeciwografu, urządzenia diagnostycznego opartego na jego odkryciach. Wrogowie profesora nie mogli działać otwarcie przeciwko człowiekowi z takim autorytetem.
Nie znamy przyczyny śmierci profesora, miejsca i czasu zgonu. Przyjmuje się że zmarł w 2004 roku w mieście Shandong. Po jego śmierci rozwiązano cały jego wydział, a praca jego życia, wszystkie textbooki i ponad milion dokumentów związanych z jego badaniami zostały zniszczone.
Co takiego chciał ukryć przed nami chiński establishment medyczny?
Jeden organizm
Gdy studiował embriologię zaczął zadawać sobie pytanie dotyczące zagadnienia, które później stało się pasją jego życia: Dlaczego i w jaki sposób działa akupunktura? Nie satysfakcjonowała go utarta teoria o niewidzialnych kanałach przepływowych, Chi i blokadach energii.
Prof. Zhang eksperymentował z dwoma królikami którym połączył układ krwionośny, tak by dzieliły przepływającą krew. Królik A poddawany był akupunkturze podczas gdy królik B bolesnej stymulacji. Okazało się że lecznicze efekty stosowania akupresury na króliku A przechodzą też na królika B.
Cokolwiek pozwala akupunkturze działać, przenoszone jest przez krew. Odkrył że stymulowanie bolących punktów znanych akupunkturze uwalnia w ciele hormony, białka i białe krwinki przyśpieszające proces zdrowienia. W kolejnym badaniu wziął mysi embrion w najwcześniejszym stadium rozwoju i pociął go na 5 części. Części te zostały z powrotem umieszczone w macicy mysiej matki, która urodziła pózniej 5 identycznych mysiątek.
Prof. Yingqing Zhang zauważył, że to samo wczesne stadium rozwoju embrionalnego występowało za każdym razem, gdy powstawał nowy organ lub kończyna. U zwierząt niższych ( bezkręgowce) ta początkowa komórka lub zarodek kończyny może być usunięta, co uformuje zupełnie nowe zwierzę.
Odkrył, że każdy z tych zarodków kończyn i organów zawiera informacje mogącą stworzyć cały nowy organizm. Nazwał to ECIWO ( Embryo Contains the Information of the Whole Organism – Embrion zawiera informację całego organizmu).
Tak, więc części ciała; głowa, ramię, oko, stopa, palec – wszystkie są ECIWO.
Zauważył, że zebry, żyrafy i tygrysy mają tą samą liczbę pasków (cętek) na każdym ECIWO. Głowa będzie mieć ich tyle samo co noga, szyja czy korpus. Samce u ssaków mają nierozwinięte sutki które nie spełniają u nich żadnej funkcji, jednak w czasie rozwoju embrionu pozwala to płodowi na uformowanie innej płci. ECIWO posiadają również wszystkie nierozwinięte organy znajdujące się w całym organizmie.
Te nierozwinięte organy są mikroskopijne a ich obecność i funkcja pozostaje tajemnicą dla histologów. Tak się jednak składa, że te mikroskopijne organy znajdujące się w  ECIWO są również punktami akupunkturowymi.
Dla przykładu, jeśli masz ból żołądka, każdy nierozwinięty żołądek w każdym z twoich ECIWO, wliczając mózg, będzie spuchnięty lub nadwrażliwy. Jest to nazywane pamięcią bioholograficzną (prawem bioholograficznym).
Prof. Yingqing Zhang odkrył wiele nowych punktów akupunkturowych skupionych w jednej linii. Jest to zdecydowanie łatwiejsze w nauce niż tradycyjna akupunktura. Akupunkturę ECIWO można opanować w kilka godzin i każda pani domu może zostać lekarzem w swoim domostwie.

Dla niektórych to złe wieści
Wiedza ta nie jest dobrą wiadomością dla lekarzy i akupunkturzystów. Ponad milion badań udowodniło, że jest bardziej efektywne niż tradycyjna akupunktura i w wielu przypadkach bardziej skuteczna niż zachodnia medycyna.
Osobiście widziałem przypadki infekcji gronkowca złocistego (odpornego na leki – MRSA) uleczonej przez noc tylko przy użyciu akupunktury ECIWO. Akupunktura ta, tak jak medycyna ogólnie, nie jest lekiem na wszystko ale może zaoszczędzić typowej amerykańskiej rodzinie 10.000 dolarów rocznie na kosztach leczenia.
Prawo bioholograficzne ma swoje zastosowania dla całej biologii. Może powiedzieć ci że nasiona zlokalizowane na różnych częściach rośliny mają różne różne właściwości genetyczne. Dzięki temu człowiek uprawiający pszenicę może stworzyć nową jej odmianę w ciągu 4 lat, a nie jak zazwyczaj w 10 czy 12.

Cover up
Chiński establishment medyczny zablokował odkrycia prof. Yingqing Zhanga gdyż w tym środowisku było zbyt wiele zawiści wobec jego geniuszu. Akupunktura byłaby zbyt łatwa i każdy mógłby się nią zajmować, nie potrzebni byliby akupunkturzyści. Związek kalifornijskich akupunkturzystów zignorował moją prośbę o zaakceptowanie akupunktury ECIWO, jako bezpiecznej metody leczenia. Nie byłoby to dla nich korzystne.
Gdy studiowałem u prof. Zhanga nie zdawałem sobie sprawy, że cierpi on od systematycznego prześladowania ze strony chińskiego świata medycyny. Nigdy nie słyszałem żeby się skarżył. Posiadał wielki entuzjazm i wierzył, że jego odkrycia zmienią świat. Dalej mogą, wiedza powoli wychodzi z cienia. Sam spróbuj, nawet dziecko może się tego nauczyć.

Stephen Coleman jest terapeutą alternatywnym praktykującym w Kalifornii.
_____________________________________________________________________________________

Jak znalezć swoje punkty akupunkturowe

Ich znalezienie jest bardzo łatwe. Gdy prof.Yingqing Zhang odkrył prawo bioholograficzne zidentyfikowano setki nowych punktów. Biologia i medycyna ECIWO jest praktycznie nieznana poza Chinami. Wielu praktykantów tradycyjnej akupunktury w Chinach porzuca ją na rzecz biologii ECIWO.
ECIWO jest szybka, łatwa i potrafi być zaskakująco efektywna. 92% pacjentów poprawia swój stan poprzez samo-leczenie. Tylko 8% populacji nie reaguje na te metodę.
Wez ołówek z gumką i przebadaj swoją dłoń, naciskając gumką na rejon przy drugiej kości śródręcza. Każdy wrażliwszy punkt oznacza problem zdrowotny w powiązanej części ciała.
Drażniący punkt nie powie nam co to za choroba czy problem, lecz pozwala nam znalezć miejsce problemu. Odkryłem że im wrazliwszy jest punkt tym poważniejsza jest przypadłość.
W około 5 % przypadków nie można znalezc żadnych wrażliwych punktów mimo istniejącej choroby. Przyczyna tego stanu rzeczy jest nieznana. Niestety, jeśli nie jesteś w stanie znalezć punktu, nie można leczyć przy jego pomocy. Akupresura działa najlepiej przy początkowych stadiach i w fazie leczenia. Nie działa tak dobrze przy zaawansowanej fazie choroby.
Każda długa kość i organ posiada pełen zestaw korespondujących punktów. Do punktów tych mamy łatwy dostęp na naszej dłoni. Nie musimy się, więc rozbierać. Leczenie polega na naciskaniu np. gumką ołówka i tarciu ruchem kołowym najwrażliwszego punktu przez 10 minut, raz dziennie. Jest to niezbyt przyjemne, potrafi boleć, lecz „no pain, no gain”. Wszystko ma swoją cenę.
Czasami podczas leczenia możemy poczuć się słabo. Spowodowane jest to silną reakcją układu immunologicznego. Jeśli tak się stanie, przerwij czynność. Zazwyczaj oznacza to, że wyleczysz się szybko.

1-głowa

2-szyja
3-kończyna górne
4-płuca, serce
5-wątroba
6-żołądek
7-dwunastnica
8-nerki
9-talia
10-dolna część brzucha
11-noga, stopa
Nie ma tu „krzyżówek”- jeśli choroba wystąpiła na lewej części ciała, punkt na lewej dłoni będzie bardziej czuły. Pracuj najpierw z najczulszymi punktami i zawsze sprawdzaj obie dłonie.
Nie ma niebezpieczeństwa trafienia „złego” punktu i zrobienia sobie krzywdy. Pamiętaj jednak by być ostrożnym i nie skalecz się, nie siniacz skóry, bo nie ma ku temu potrzeby.
Akupunktura ECIWO pomaga również w przypadku bólu towarzyszącemu procesowi leczenia.
Wydałem tysiące dolarów ucząc się biologii ECIWO u profesora Yingqing Zhanga. Tutaj prezentuje najbardziej efektywną technikę akupresury/akupunktury.

Źródła
Stephen Coleman (henrymakow.com), tłumaczenie: Radtrap
New Holistic Medicine, tłumaczenie: radtrap


www.zdrowiezroslin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz