wtorek, 12 kwietnia 2016

Czarnuszka jest w stanie wyleczyć wszystko oprócz śmierci.


Starożytni Egipcjanie mawiali o Czarnuszce, że jest w stanie wyleczyć wszystko prócz śmierci. Do tej pory nie spotkaliśmy się z surowcem zielarskim o takim silnym przeciwalergicznym działaniu i skuteczności w katarze siennym, astmie i innych rodzajach alergii – stwierdza Krzysztof Błecha z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki.

czytaj więcej...
W starożytności i średniowieczu dominowało przekonanie, że czarnuszka jest dobra na wszystko,  dziś jej stosowanie zaleca się szczególnie alergikom i astmatykom,  gdyż korzystnie wpływa na układ immunologiczny - organizm z większą łatwością eliminuje pierwsze objawy grypy i przeziębienia, ma, więc więcej sił, które może zużyć do walki z uczuleniem. 
Dla astmatyków ważna jest informacja, że Czarnuszka ułatwia wykrztuszanie zalegającej wydzieliny i rozszerza oskrzela. Kuracja olejem z Czarnuszki może przyczynić się do tego, że spowolniony zostanie rozwój choroby i spadnie intensywność ataków astmy.

Olej z Czarnuszki składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych w ok. 85 proc., tj. kwas linolowy (omega-6) - około 60 proc., kwas oleinowy (omega-9) - około 25 proc. i kwas alfa-linolenowy (omega-3) - około 1 proc. Zawiera także,  witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy oraz przeciwutleniacze.

Najważniejszy związek znajdującym się w oleju z czarnuszki jest tymochinon - składnik olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki któremu olej wykazuje działanie przeciwzapalne (porównywalne z aktywnością aspiryny w dawce 100 mg/kg), przeciwbólowe, a także ochronne na miąższ nerek i wątroby.
Jednak, co najważniejsze, dzięki niemu olej z czarnuszki, podobnie jak same nasiona, wykazuje potencjalne działanie przeciwnowotworowe (przyczynił się do zahamowania i śmierci komórek rakowych skóry, płuc i wątroby – potwierdzone badaniami, a także istnieją dowody, że leczy raka jelita grubego, białaczkę, raka piersi i inne nowotwory).

Olej z Czarnuszki pomaga na wrzody i jest naturalnym lekiem na niestrawność i dolegliwości żołądkowe. 
Z kolei w kosmetyce jest znanym antidotum na trądzik lub łupież, a także pomaga przy atopowym zapaleniu skóry.
Olej z czarnuszki jest pomocny w leczeniu różnego typu reakcji alergicznych, - co wykazały liczne badania kliniczne m.in. na uniwersytetach medycznych w Pakistanie. Ze względu na właściwości przeciwzapalne i działanie porównywalne z mocą cetyryzyny czarnuszka może skutecznie pomóc również w walce z uporczywym katarem siennym, a w porównaniu z tego typu lekami nie wywołuje skutków ubocznych.
Olej z Czarnuszki jest specyfikiem, który działa przeciwzapalnie na układ oddechowy i pokarmowy, i może łagodzić objawy astmy, szczególnie u dzieci. 
Olej z czarnuszki jest skuteczny także w terapii alergii skórnych, gdyż jest przeznaczony zarówno do spożywania, jak i do stosowania bezpośrednio na skórę. Łagodzi wszelkie wykwity alergiczne, wspomaga również leczenie trądziku, atopowego zapalenia skóry - AZS, łuszczycy i egzemy każdego typu.
Żenigella sativa, czyli zwykła czarnuszka potrafi skutecznie leczyć raka bez użycia konwencjonalnych metod leczenia, czyli chemii. Okazała się skuteczna wobec wielu nowotworów, takich jak rak trzustki, jelita grubego, prostaty, piersi, a nawet raka mózgu. Czarnuszka okazuje się być koszmarem sennym raka i nadzieją dla wielu chorych.
Potrafi zniszczyć nowotwór szybciej od chemii i nie pozostawia za sobą zniszczeń w postaci skutków ubocznych. A nawet wręcz przeciwnie wzmacnia  zdrowe i dobre komórki, mobilizując je do walki z rakiem.
Oczywiście konieczne jest podjęcie kuracji w jak najwcześniejszym z możliwych etapów leczenia i koniecznie zmiana diety. Obecnie istnieje 462 opublikowanych badań na temat skuteczności Nigella sativa.
Przeprowadzono wiele badań na temat czarnuszki i jej właściwości antynowotworowych. W 1997 r. w zakładzie Badań nad Rakiem w Hilton Head Island, w Południowej Karolinie, zostało udowodnione, że czarnuszka posiada ogromne możliwości w uśmiercaniu komórek nowotworowych.
Jest już bardzo wiele zaprotokołowanych wyleczeń raka trzustki, piersi, jelita grubego, a nawet przypadek chłopca, który podczas kuracji spożywał 9 kapsułek oleju z czarnuszki dziennie i pokonał raka mózgu.

Kuracja olejem z czarnuszki jest bardzo prosta i skuteczna.
  Porcja na cały dzień.
Weź trzy łyżeczki oleju z czarnuszki i zmieszaj z połową łyżeczki surowego miodu lub soku z owoców świeżo wyciśniętego, gdy jesteś weganinem. Pierwsze dawkowanie pół godziny przed śniadaniem, drugie w godzinach popołudniowych, a trzecia dawkę przed snem. Po jednej łyżeczce.
Alternatywą jest mieszanie zmielonych ziaren z miodem i zjadanie raz dziennie, a olej dwa razy dziennie, na przykład w kapsułkach.
 W celach prozdrowotnych(zapobiegawczo) osoby dorosłe powinny pić 1 łyżeczkę oleju dwa razy dziennie (przed posiłkiem). Oleju z czarnuszki nie powinny spożywać kobiety w ciąży.

Nasiona czarnuszki siewnej, zwaną też egipską albo kminem czarnym (Nigella sativa), były stosowane w lecznictwie starożytnego  Egiptu i Grecji. Czarnuszkę polecali m.in. Hipokrates, Galen, Pliniusz, Avicenna, Dioskorydes. Współczesne badania naukowe, prowadzone  w bardzo wielu laboratoriach na całym świecie, potwierdzają zasadność stosowania czarnuszki w terapiach chorób autoimmunologicznych, takich jak toczeń, łuszczyca, reumatyzm i wspomniane wyżej alergie.
Czarnuszka doskonale działa przeciw różnym owadom, kleszczom, ponieważ jest to trucizna dla bezkręgowców i taki kleszcz nawet jak się wpije to szybko zamiera.
Zbadano, że olej działa:
► przeciwzapalnie (można go porównać do aspiryny, składniki oleju hamowały uwalnianie histaminy, czyli działały jak leki przeciwhistaminowe stosowane powszechnie w alergii);
► przeciwpasożytniczo (przyczynia się do eliminacji z organizmu tasiemców, zwalcza zakażenie owsikami u dzieci, także jest skuteczny w walce z groźnym pasożytem, jakim jest włosień kręty, hamuje w jelitach rozwój Candida);
► przeciwnowotworowo;
► przeciwcukrzycowo (zawarty w oleju czarnuszki tymochin powoduje obniżenie poziomu glukozy i wzrost wydzielania insuliny),
przeciwwrzodowo.
Poza tym:
►poprawia trawienie, reguluje wypróżnienia; ma szczególne znaczenie w detoksydacji jelit, co jest bardzo ważne. „Śmierć czai sie w jelitach” – mawiał Paracelsus;
►ochrania żołądek i  i odtruwa miąższ wątrobowy.
Optymalną dawką do spożycia, jak podaje Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, wydaje się być dawka 3 razy dziennie po 500 mg oleju.Uwaga! Olej z czarnuszki nie jest wskazany dla kobiet w ciąży!
Przeprowadzono badania kliniczne porównując skuteczność  leków przeciwhistaminowych (cetyryzyny) i z nasionami Nigella sativa, w leczeniu sezonowego alergicznego nieżytu nosa – u 80 proc. nastąpiło wyraźne złagodzenie objawów kataru siennego, egzemy i astmy.
Olej z czarnuszki ma również zastosowanie kosmetyczne (stosowała go nawet sama Kleopatra). Może być używany do codziennej pielęgnacji suchej, wrażliwej i łuszczycowej  skóry. Pomaga w chorobach troficznych paznokci (pękanie) i włosów, szczególnie przy ich łamliwości, łupieżu, braku połysku. Bardzo skuteczny przy suchości warg w okresie zimowym.
Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT)? Dlaczego niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są tak ważne dla każdego człowieka, bez wyjątku?
Olej z Czarnego Kminku, innymi słowy, olej z czarnuszki, zawiera aż 84% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Nienasycone kwasy tłuszczowe, inaczej zwane egzogenne, nie są wytwarzane przez nasz organizm. W związku z tym, muszą być dostarczane z zewnątrz
Dlaczego są tak ważne? Ponieważ dzięki ich dostępności, organizm jest w stanie wyprodukować inne kwasy tłuszczowe. To jedna z najważniejszych funkcji tych substancji: odpowiadają za produkcję prostaglandyny (PG), hormonu odpowiadającego za podstawowe procesy życiowe!
Prostaglandyny odpowiadają za takie najbardziej podstawowe procesy jak powstawanie i wzrost komórek naszego organizmu, bicie serca, cisnienie i krzepnięcie krwi, płodność oraz - bardzo ważne - odgrywają kluczową rolę w układzie immunologicznym pobudzając go do reakcji obronnych przed infekcjami.
Co więcej, niezbędne kwasy tłuszczowe wydatnie:
 • wspomagają hamowanie nadmiernej odpowiedzi immunologicznej (alergie, świerzbiączka, astma),
 • chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami,
 • wspomagają regenerację organów, gojenie ran i tworzenie ścian naczyń krwionośnych.
 • pełnią istotną rolę w zachowaniu prawidłowej gospodarki lipidowej, w tym regulacji poziomu cholesterolu.
Nasz organizm zbudowany jest z 70 bilionów komórek, a każdego dnia umiera i powstaje ich ponad 600 miliardów. Za sprawne działanie tego procesu odpowiadają między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe.
Oprócz NNKT w Oleju z Czarnego Kminku znajdują się również olejki eteryczne. Ich wartość jest także nieoceniona, bowiem wykazują silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne, wspomagają rozszerzanie oskrzeli oraz produkcję mniej lepkiego śluzu w trakcie infekcji dróg oddechowych. Mogą być pożyteczne wskutek swego działania uśmierzającego ból, przeciwzapalnego i moczopędnego. Głównie są to: monoterpenole, goryczki i cyneol, jednak jednym z najważniejszych jest olejek o nazwie Tymochinon (ang. tymoquinone). Badania [1, 2, 3] potwierdziły zdolność Tymochinonu do blokowania rozwoju komórek rakowych w przypadku nowotworów trzustki i prostaty. Skutecznie zapobiegł przerzutom na inne tkanki niejako uodparniając je w walce z nowotworem. Pozostałe olejki eteryczne wspomagają trawienie oraz regulację poziomu cukru we krwi. 
Olejki eteryczne zawarte w Oleju z Czarnego Kminku wykazują silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne
W wielu krajach świata Olej z Czarnego Kminku, który zawiera opisane wcześniej substancje, jako suplement, stosowany jest przy:
 • infekcjach dróg oddechowych i zatok,
 • różnego rodzaju opryszczkach,
 • infekcjach dróg moczowych,
 • grzybiczych zakażeniach skóry,
 • błon śluzowych i jelit,
 • zaburzeniach trawienia,
 • nadkwasocie,
 • chorobach wrzodowych,
 • a także alergiach skórnych i pokarmowych,
 • trądzikach 
 • zaburzeniach hormonalnych.
Powyższe przykłady pokazują dobitnie jak cenne składniki zawarte są w Oleju z Czarnego Kminku. A dostępne i coraz to nowe badania naukowe, m.in. [4, 5, 6] opisujące jego właściwości potwierdzają zainteresowanie świata nauki substancją, z której ludność krajów bliskiego wschodu korzysta od ponad 2000 lat.
Olej z czarnuszki oraz nasiona czarnuszki można kupić w sklepie  www.zdrowiezroslin.pl 
Bibliografia
1. Thomas Jefferson University (2008, May 19). Traditional Herbal Medicine Kills Pancreatic Cancer Cells, Researchers Report.ScienceDaily.  http://www.sciencedaily.com­/releases/2008/05/080519092215.htm
2. P. S. Koka, D. Mondal, M. Schultz, A. B. Abdel-Mageed, K. C. Agrawal. Studies on molecular mechanisms of growth inhibitory effects of thymoquinone against prostate cancer cells: role of reactive oxygen species.Experimental Biology and Medicine, 2010; 235 (6): 751
3. Thomas Jefferson University (2009, April 19). Herbal Extract Inhibits Development Of Pancreatic Cancer. 
ScienceDaily. http://www.sciencedaily.com­/releases/2009/04/090419133905.htm
4. Abu-Al-Basal MA. 
Influence of Nigella sativa fixed oil on some blood parameters and histopathology of skin in staphylococcal-infected BALB/c mice. Pak J Biol Sci. 2011 Dec 1;14(23):1038-46
5. Tayman C, Cekmez F, Kafa IM, Canpolat FE, Cetinkaya M, Tonbul A, Uysal S, Tunc T, Sarici SU. Protective Effects of Nigella sativa Oil in Hyperoxia-Induced Lung Injury. Arch Bronconeumol. 2012 May 14.
6. Tayman C, Cekmez F, Kafa IM, Canpolat FE, Cetinkaya M, Uysal S, Tunc T, Sarıcı SU. Beneficial Effects of Nigella Sativa Oil on Intestinal Damage in Necrotizing Enterocolitis. 
J Invest Surg. 2012 May 9

1 komentarz:

 1. Witam, swietny artykul. Zaczelam stosowac olej u dziecka 3 letniego. Miala AZS, teraz nie ma problemow skornych natomiast reaguje na alergeny nabialu ( w minimalnych nawet ilosciach) kaszlem astmatycznym w nocy + konserwanty np w zelkach. Mam pytanie czy wazne jest by stosowac olej przed posilkiem, bo czytalam ze aby sie nie odbijalo lepiej po lub w trakcie posilku. Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia.

  OdpowiedzUsuń