czwartek, 8 czerwca 2017

Rady Starego Dochtora: Ból.

Osteopatia i chiropraktyka.
Obie te specjalizacje są uznawane za jak najbardziej uniwersyteckie w krajach cywilizowanych. Ministerstwo Zdrowia nie widzi potrzeby szkolenia w tym zakresie. 
Tymczasem wyniki leczenia osteopatów są zdecydowanie lepsze, aniżeli wyniki leczenia ortopedów czy zwykłych rehabilitantów.

Zamiast wprowadzenia tych specjalizacji, ministerstwo tworzy bezmyślnie Poradnie Zwalczania Bólu i robi z tego cyrk, ujawniając jednocześnie zupełne niezrozumienie problemu bólu w medycynie. 
Przez rozwijanie Poradni Leczenia bólu, czyli jednego z objawów choroby, urzędnicy ministerstwa realizują tylko i wyłącznie procedury medycyny rockefellerowskiej. 
W poradniach coraz częściej stosuje się metody, które jeszcze dwie, trzy dekady temu uznawano za bezsensowne.

Przykładowo, w Poradniach Walki z Bólem przepisuje się głównie leki opiatowe. Jest to bezmyślne małpowanie systemu amerykańskiego. System ten spowodował, że 91 osób umiera w USA każdego dnia z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych, przepisywanych na recepty. Udowodniono, że leki na recepty paradoksalnie mogą spowodować wzrost bólu. 
Uzależnienia i przedawkowania to kolejny problem. CDC podało, że 1 na 4 chorych otrzymujących długotrwale leki przeciwbólowe zmaga się z uzależnieniem, a FDA stwierdza: „Szereg niefarmakologicznych procedur walki z bólem jest obecnie dostępnych, szczególnie do walki z bólem kręgosłupa i przewlekłym zespołem bólowym. 
Powinny one znaleźć się w wykazie procedur leczniczych”. 
Wg publikacji z Ann. of Internel Medicine, pacjenci z bólem kręgosłupa, którzy korzystali z pomocy chiropraktyków, czy osteopatów, są ponad 2 raz częściej wyleczeni w okresie 12 tygodni. 

Polscy lekarze szokująco mało wiedzą o osteopatii. Ministerstwo Zdrowia, zamiast wprowadzić ten przedmiot do szkół medycznych, wprowadza sprzedaż leków przeciwbólowych, zwiększając zyski koncernów amerykańskich.

W 1984 roku Amerykańskie Towarzystwo Medyczne, za którym stoi Rockefeller, wystąpiło do sądu przeciwko chiropraktyce. Sąd najwyższy USA uznał AMA winnym nielegalnego spisku w celu wyeliminowania  konkurencji i nakazał zaprzestanie nielegalnego bojkotu kręgarzy. W kwietniu 2017 roku American College of Phisicans ACP opublikowała nowe wytyczne, dotyczące leczenia bólu kręgosłupa. 
Wytyczne stwierdzają, że w pierwszym rzędzie powinno być wdrażane leczenie niefarmakologiczne. 
Badania prowadzone  przez dr Deana Harrisona sugerują, że zabiegi chiropraktyczne mogą zapobiegać zwyrodnieniom kręgosłupa, czyli chorobie zwyrodnieniowej stawów. Podobnie jak systematyczna opieka stomatologiczna zapobiega zniszczeniu aparatu żucia i gryzienia. 

Dlaczego należy być ostrożnym z operacjami kręgosłupa. Dr David Hanscom ortopeda z Seattle mówi wprost: „Większości moich pacjentów odradzam operację”. 
Operacje dają 20 - 25% sukcesu w leczeniu bólów kręgosłupa. 
Minus nieudanej operacji kręgosłupa jest straszny. 
Najlepiej wie o tym znany trener State Warriors, który po operacji kręgosłupa w 2015 roku, powikłanej wyciekiem płynu mózgowo – rdzeniowego, do dnia dzisiejszego nie może przyjść do siebie. 
Przypomnę, wyciek płynu mózgowo- rdzeniowego może powodować szereg negatywnych objawów, w rodzaju długotrwale utrzymujących się bólów głowy, problemy ze słuchem, nudności i wymioty. 

Podobnie nie należy robić znieczuleń, ani podawania sterydów zewnątrzoponowo. Podawanie sterydów powoduje zniszczenie osłonki mielinowej i nasilenie dolegliwości. 

Tak wiec bojkotowanie przez Ministra Zdrowa wprowadzenia tej specjalizacji do Polski jednoznacznie wskazuje na cele realizowanej polityki zdrowotnej. 

Wypływ pieniądza na pewno jest jednym z ważnych motywów działań Ministerstwa, drugim jest niestety tworzenie przewlekłych inwalidów. 

Rady Starego Dochtora. Zmniejszyć ból można za pomocą odpowiednich rękoczynów. Pamiętam 75-letniego chorego, któremu ortopedzi zaproponowali operację kręgosłupa szyjnego z powodu bolesności, obrzęku i niemożliwości poruszania prawą ręką. Ręka po prostu zwisała na dół. 
Po 6 tygodniach odpowiednich masaży chory zaczął poruszać ręką, a o 8 tygodniach powróciła sprawność. 
Chory żyje do dnia dzisiejszego i nie ma kłopotów z kończynami.

Poza tym, w celu zwalczania dolegliwości bólowych kręgosłupa stosowaliśmy przez-skórne elektrostymulacje. 
Zazwyczaj wystarczały wykonywane codziennie stymulacje 20 - 30 minutowe przez okres 4-7 dni. 
Dodatkowo można wspomóc zwalczanie bólu, szczególnie przewlekłego, stosując nalewki, lub napary z imbiru, kurkumy, boswelli, wiesiołka, czarnej porzeczki, czy ogórecznika i wierzby. 
Należy także wyeliminować z diety produkty wysoce przetworzone, produkty zawierające chlorowcopochodną fruktozy, 
utrzymywać poziom witaminy D w granicach 50 - 70 ng.

 http://www.polishclub.org/2015/10/02/dr-jerzy-jaskowski-cukrzyca-oglupiania-polakow-ciag-dalszy/ http://www.polishclub.org/2016/04/20/dr-jerzy-jaskowski-chcesz-miec-cukrzyce-sluchaj-urzednikow/ http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18394&Itemid=119 http://www.polishclub.org/2016/01/24/dr-jerzy-jaskowski-jakosc-procedur-medycznych-a-zdrowie-czesc-ii/ https://www.facebook.com/JJaskow/posts/410813232584642 http://www.polishclub.org/2016/01/24/dr-jerzy-jaskowski-jakosc-procedur-medycznych-a-zdrowie-czesc-ii/ http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cicha-wojna-o-swiadomosc-dr-jerzy-jaskowski-2013-11

Gda. 10. VI . 2017 r.
kontakt: jerzy.jaskowski@o2.pl
Zmieniony ( 06.06.2017. )
Za http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20398&Itemid=119

www.zdrowiezroslin.pl

1 komentarz:

  1. Ból kręgosłupa to nic przyjemnego. Znam to. Sama niedawno miałam m.in rwę kulszową :/ Trafiłam dzisiaj na Carolina Medical Center i z tego co wiem leczą tam bóle kręgosłupa. Nie wiem czy nie umówię się tam na wizytę,

    OdpowiedzUsuń