czwartek, 1 czerwca 2017

Czarna lemoniada. Przepis i właściwości

Czarna lemoniada to napój należący do grona superfoods. Ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie i wygląd. Pomaga również zwalczać skutki picia alkoholu.
Czarna lemoniada to kolejny super produkt w tym kolorze, który podbija media społecznościowe (barwę zawdzięcza dodatkowi węgla aktywnego). Wcześniej popularne były m.in. czarne lody i makaron. Jak przygotować ten zdrowy napój?
Lista składników (na jedną porcję):
·         sok wyciśnięty z połówki cytryny lub limonki,
·         szklanka wody (mineralnej lub kokosowej),
·         substancja słodząca, np. syrop klonowy, miód lub ksylitol (dla poprawy walorów smakowych),
·         pół łyżeczki węgla aktywnego,
·         szczypta pieprzu cayenne (opcjonalnie).

Sposób przygotowania:
Do szklanki wlewamy składniki płynne i dodajemy te sypkie. Dokładnie mieszamy. Napój jest gotowy do wypicia. Należy spożywać go małymi porcjami przez cały dzień.
Co ważne, jeżeli chcemy pić czarną lemoniadę, stosując jednocześnie leki, musimy pamiętać, aby zażywać je minimum 2 godziny przed lub po jej spożyciu. Napój ten pochłania, bowiem to, co znajduje się w żołądku i neutralizuje działanie farmaceutyków, np. aspiryny.
Właściwości czarnej lemoniady
Chociaż napój ten nie wygląda apetycznie (jest czarny jak atrament kałamarnicy), to jego właściwości prozdrowotne przemawiają za tym, aby go spożywać. Wbrew pozorom lemoniada jest smaczna.
Czarna lemoniada to sposób na:
·         detoks organizmu — pomaga oczyszczać go ze szkodliwych substancji i złogów,
·         kaca,
·         niestrawność,
·         przyspieszenie procesu odchudzania,
·         złagodzenie dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Działanie tej mikstury to zasługa dodatku węgla aktywnego (dostępnego w aptece pod postacią tabletek), który jest znany z właściwości chłonnych (absorpcyjnych). Zawiera on składniki, które mają zdolność przyciągania szkodliwych substancji (gazów, cząstek materii, substancji chemicznych, obcych białek, a także trucizn). Następnie wiążą je ze sobą i pomagają usuwać z organizmu.
Stosuje się go również w przypadku przedawkowania, np. narkotyków, celem skutecznego oczyszczenia organizmu. Jak wykazały wyniki badań naukowców, węgiel zapobiega wchłanianiu w przewodzie pokarmowym nie tylko pestycydów i toksycznych substancji (jak ołów i rtęć), ale i niektórych leków, np. paracetamolu i morfiny.
Węgiel ten powstaje z łupin kokosa, torfu i drewna. Jest wykorzystywany również w produkcji lekarstw stosowanych w terapii przypadłości ze strony układu pokarmowego, głównie problemów jelitowo-żołądkowych, takich jak biegunka i zatrucia. Ponadto redukuje wzdęcia i gazy w jelitach.
Produkt ten w połączeniu z witaminą C, której źródłem są cytrusy (cytryny alkalizują organizm; w takim środowisku wiele chorób się nie rozwija), szybko stawia na nogi po zabawie alkoholowej (pomaga pozbyć się skutków picia napojów wysokoprocentowych, takich jak ból głowy, pragnienie, i gwarantuje zastrzyk energii).
Co więcej, węgiel aktywny obniża poziom cholesterolu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz