wtorek, 14 lutego 2017

Woda – najprostsze rozwiązania to najlepsze rozwiązania

Kiedy cierpicie na obrzęki i zatrzymanie wody w organizmie, często oficjalna medycyna zaleci wam ograniczenie spożywania płynów. Niemniej jak już można się było przekonać, nie zawsze to, co powszechne i praktykowane, jest mądre i dobre dla naszego ciała i umysłu.

Jak zatem łatwo i skutecznie pozbyć się obrzęków? Pijąc osoloną wodę. Tak właśnie osoloną wodę, która pomaga przede wszystkim walczyć z odwodnieniem organizmu.
Jakie są objawy odwodnienia?
·         ból głowy, zawroty głowy 
·         drażliwość, depresja , męczliwość, bezsenność
·         opuchlizna pod oczami, ciastowatość twarzy, sucha lub przetłuszczająca się skóra
·         niewydolność sercowo-naczyniowa 
·         cukrzyca
·         niewydolność układu wydalniczego (nerki, pęcherz moczowy)
·         wszelkie choroby układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, encefalopatia i inne)
·         schorzenia narządu wzroku, uszu, nosogardzieli i inne
·         astma oskrzelowa
·         ból różnie umiejscowiony
·         zapalenie jelit i zaparcia
·         obrzęk nóg, skurcze mięśni i łydki, uczucie pieczenia stóp i palców nóg, wrzody, zakrzepowe zapalenie żył
·         zapalenia stawów, zwyrodnienia stawów, bóle mięśni
·         wszelkie objawy skórne, takie jak egzema, łuszczyca, sklerodermia itp.
·         napady gorąca u kobiet w okresie klimakterium
Osoloną wodę pijemy, żeby zapobiec chorobom, ale również wtedy gdy cierpimy na jakieś dolegliwości.
Jak powstają obrzęki?
Jeśli w komórce jest mało wody, to wykorzystana zostaje wszelka woda znajdująca się poza komórką, w której niestety występuje wiele soli (sodu), zatrzymujących wodę. Błona komórkowa odfiltrowując wodę, pozostawia zbędny sód w tkankach, przez co zwiększa jeszcze obrzęki, by potem wykorzystać je jako zapas wody. Niestety taka woda jest słona i zanieczyszczona, co jeszcze pogłębia zły stan chorego. Co więc robić? Taki chory powinien pić jak najwięcej wody osolonej – przepłukując organizm, wydali ona zbędne sole i zlikwiduje obrzęki.
Powstawanie nadciśnienia
Im bardziej w komórkach brakuje wody, tym większe ciśnienie jest potrzebne do wprowadzenia wody do komórki, a to już prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi, czyli do nadciśnienia. Oto dlaczego sama woda i do tego osolona jest najlepszym środkiem moczopędnym.
Regulowanie wody w organizmie
Zawartość wody w organizmie regulują trzy składniki – woda, sód (sól) i potas. Sód reguluje ilość wody występującą poza komórką, potas – wewnątrz komórki, a woda zapewnia przepłukiwanie komórki i usuwanie produktów toksycznych powstających na skutek jej czynności. Zaburzenie proporcji między sodem a potasem prowadzi najpierw do zmian czynnościowych, a następnie także do zmian patologicznych w komórce, a potem w narządzie.
Od początku odwodnienia, kiedy pojawia się uczucie pragnienia w celu zapobieżenia utracie wody przez komórkę, w organizmie zwiększa się wydzielanie histaminy. Lekarze wiedzą o tym przy różnych chorobach, na przykład astmie oskrzelowej, zalecają preparaty antyhistaminowe. Ale po co? Przecież chorym należałoby zalecić picie większej ilości osolonej wody, a organizm sam wyreguluje stężenie wody w komórkach i poza nimi, usuwając tym samym nie tylko objawy (w tym również zwiększone wydzielanie histaminy), lecz także samą chorobę.
Tak naprawdę (…) powstawanie każdej choroby jest złożonym procesem spowodowanym przez odwodnienie organizmu. U podstaw tego procesu leży zanieczyszczenie organizmu, o czym świadczą następujące objawy: zaburzenia pracy układu pokarmowego (zaparcie, biegunka, przykry zapach stolca, dysbakterioza, kamienie w pęcherzyku żółciowym i nerkach), zaburzenia procesów metabolicznych (zapalenie stawów, zwyrodnienie stawów, zwyrodnienie tkanki chrzęstnej w kręgosłupie) rozmaite objawy skórne i alergiczne, zwiększona męczliwość, pogorszenie pamięci itp. Wszystkie wymienione objawy stanowią efekt wewnętrznego zatrucia całej łącznotkankowej struktury organizmu, odpowiedzialnej za przetwarzanie, dostarczanie, utylizację i wydalanie produktów przemiany materii. Jeśli nie wyreguluje się pracy układu pokarmowego wątroby, jako głównego narządu odtruwającego, nie oczyści się struktury łącznotkankowej (krew, limfa, płyn tkankowy, płyn wewnątrzjamowy, płyn mózgowo-rdzeniowy itp.) przy pomocy wody, to niemożliwe będzie przywrócenie energii organizmowi i wyleczenie człowieka.

Dzienna norma
Dzienna norma soli, którą bez szkody możemy przyjmować to jakieś 3 g. Warto odmierzyć sobie, jaka to jest ilość. Jak dla mnie całkiem konkretna, nie zużywałam aż tyle dziennie, więc spokojnie mogę pić wodę osoloną. No właśnie, ale jakiej soli należy używać? Na pewno nie tego kuchennego jodowanego świństwa tym możecie, co najwyżej posypać chodnik w zimie. Warto sięgnąć po sól bogatą w minerały np. himalajską, morską, albo jak poleca Zięba polską kłodawską.

Jak i kiedy?
Należy pić wodę zaczynając od godziny 5:00 – 7:00 w okresie aktywnej pracy pęcherzyka żółciowego. Weź 2-3 grubszych ziarenek soli, albo szczyptę drobniejszej soli i rozpuść w szklance wody. Możesz też tę sól włożyć bezpośrednio do ust i popić szklanką wody. Można też dodać do wody 10-15 kropel 3% nadtlenku wodoru (wody utlenionej) i najlepiej wypij w ten sposób jeszcze jedną szklankę wody. Jest to konieczne z jednej strony po to by w wystarczającym stopniu uzupełnić zapas wody, utraconej przez organizm podczas snu w celu usunięcia metabolitów, a z drugiej strony – by usunąć stężoną w czasie nocy żółć z pęcherzyka żółciowego. Stężona żółć stanowi główne źródło powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym.
W czasie 10-15 minut po spożyciu wody osolonej (jest to czas wymagany do przekształcenia wody do postaci strukturyzowanej i energetycznej) zacznie ona działać jak elektrolit, antyoksydant rozpuszczający wszystkie twory mocznikowe nagromadzone w zanieczyszczonym organizmie. Dzienna dawka soli nie powinna przekraczać 3 g., Jeśli uwzględnić, że sól fizjologiczna (roztwór fizjologiczny), którą odżywia się nasz organizm, to 0,9 % roztwór, taka ilość soli nie wyrządzi szkody żadnemu organizmowi.

Fałszywe łaknienie
W ciągu dnia szczególnie, jeśli zgłodniejesz  wypił pół szklanki lub szklankę osolonej wody, a łaknienie ustąpi. Za łaknienie i pragnienie odpowiada regulator zwany histaminą, i jeśli poczujesz głód powinieneś najpierw sięgnąć po wodę, jeśli poczucie łaknienia powróci po 30-50 minut wtedy faktycznie coś zjedz.
I nigdy nie popijaj posiłków, pij przed minimum 10 minut. Inaczej rozcieńczasz soki żołądkowe i robisz sobie w jelitach kompostownik, który stopniowo fermentując i gnijąc zatruwa cały organizm.
ps. gdyby zdarzyło ci się przesadzić  (przesolić) to przestań pić osoloną wodę i przez kilka dni pij zwykłą, po czym znowu przystąp do picia lekko osolonej.

źródło:Iwan Nieumywakin "Soda oczyszczona na straży zdrowia" Warszawa 2015, wyd. Hartigrama str. 54-59
https://eternityandfingerprints.wordpress.com/2015/11/16/woda-osolona-najprostsze-rozwiazania-to-najlepsze-rozwiazania/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz