piątek, 23 grudnia 2016

Potęga białka– WĘGLOWODANY I CZERWONE MIĘSO

OSZUSTWA MEDYCZNE cd.
– WĘGLOWODANY I CZERWONE MIĘSO
Potęga białka
...Od kiedy naczelny medyk w 1988 zalecił, by Amerykanie zredukowali konsumpcję tłuszczów, szczególnie nasyconych, trwa pogoń za produktami nie zawierającymi tłuszczu. Z amerykańskiej kuchni praktycznie wypędzono jaja, czerwone mięso i inne najlepsze źródła białka. Zredukujcie spożycie tłuszczów do niemal zera, mówią bataliony ekspertów żywieniowych, i żegnajcie otyłość, choroby serca, cukrzyca i cała reszta. Ta teoria brzmi dobrze, ale – i dlatego lekarze za 100 lat będą potrząsać głowami – to nie działa. Niskotłuszczowe a wysoko-węglowodanowe podejście okazało się fiaskiem.
Ono nie obniża znacznie poziomu cholesterolu, chyba że później przejdzie się do prawie śmiesznej skrajności, kiedy to może faktycznie wywołać inne problemy, równie złowieszcze, które wkrótce poznasz. Chorym na cukrzycę daje nieskończony problem próby regulacji poziomu cukru we krwi. Nie zmniejsza wysokiego ciśnienia krwi, chyba że spowoduje znaczną utratę masy ciała. Wskaźnik sukcesu dla utraty wagi prawie nie istnieje. (Może zaskoczyć cię to, że leczyliśmy wiele osób, które przybierały na wadze na diecie niskotłuszczowej.) Skutkiem obecnej manii beztłuszczowej jest grubsza i mniej zdrowa Ameryka, po części dzięki gorliwości producentów żywności, którzy dali nam nieskończoną różnorodność pozbawionych tłuszczu, a pełnych węglowodanów śmieci, by zastąpić spożywane przez nas wcześniej tłuszcze...
...Wiedzieliśmy, tak jak każdy lekarz, że bezpośrednim skutkiem konsumpcji węglowodanów jest podniesiony poziom glukozy we krwi, a następnie podniesiony poziom insuliny.
...dowiedzieliśmy się co paleopatolodzy i antropolodzy wiedzieli od lat: rewolucja w rolnictwie i dzięki niej zwiększone spożycie węglowodanów siało spustoszenie w zdrowiu wczesnego człowieka.
...jeśli rzeczywiście nadmiar insuliny powoduje te zaburzenia, lub co najmniej je pogarsza, jak wykazuje wiele badań, być może byłoby lepiej, gdyby pacjenci zmniejszali, a nie zwiększali spożycie węglowodanów.

Kliknij, pobierz i przeczytaj PDF:


Tłum. Ola Gordon.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz